o nas

Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji „Empatia” w Koninie to zespół specjalistów-psycholodzy, psychoterapeuci, trenerzy, pedagodzy, logopeda, terapeuta treningu Johansena.

Oferujemy szeroki wybór usług w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej(psychologii, psychoterapii, pedagogiki, logopedii). Tworzymy grupę wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych  specjalistów . Każdy z nas ukończył studia psychologiczne lub pedagogiczne, liczne szkolenia, kursy z zakresu psychoterapii , pedagogiki. W ciągu kilkunastu lat praktyki zdobyliśmy umiejętności i doświadczenie potrzebne w pomaganiu klientom z różnymi problemami. 

Pracujemy w różnych podejściach terapeutycznych. Stosujemy psychoterapię Gestalt, integratywną , systemową. Łączy nas  szacunek dla klienta , empatia, uczciwość i otwartość na drugiego człowieka. 

Osoby zainteresowane konsultacją, psychoterapią, terapią logopedyczną, terapią pedagogiczną, treningiem Johansena, warsztatami zapraszamy do bliższego poznania nas i naszej oferty.

Oferta

Konsultacja psychologiczna


Psychoterapia krótkoterminowa


Psychoterapia długoterminowa


Psychoterapia par / małżeństw


Interwencja kryzysowa


Psychoterapia rodzin


Psychoterapia dzieci i młodzieży


Terapia uzależnień


Terapia logopedyczna


Terapia pedagogiczna


Terapię ręki


Trening Johansena IAS


Warsztaty dla dzieci i dorosłych


Szkolenia dla firm, placówek oświatowych


Konsultacja psychologiczna

Służy głównie zidentyfikowaniu źródła problemu, z którym zgłasza się Klient. Jest to również ustalenie celów dalszej pracy terapeutycznej oraz opracowanie poszczególnych kroków do ich osiągnięcia. Na konsultacje psychologiczne poświęcamy zwykle od 1 – 3 spotkań.

Psychoterapia krótkoterminowa

To cykl kilku do kilkunastu spotkań, mających na celu pracę nad rozwiązaniem jednego konkretnego problemu np. podjęcie decyzji, rozwiązanie problemu interpersonalnego.

Psychoterapia długoterminowa

Stanowi proces nastawiony na osiągnięcie trwalszych zmian w naszym życiu, na głębsze poznanie i zrozumienie siebie, swoich uczuć, potrzeb, możliwości i ograniczeń oraz tego, co się dzieje w relacji z innymi ludźmi. Prowadzi do znalezienia nowych sposobów rozwiązywania problemów. Psychoterapia długoterminowa trwa od roku do kilku lat. Decyzja o zakończeniu procesu terapeutycznego podejmowana jest wspólnie, gdy obie strony uznają, że cele pracy zostały osiągnięte.

Psychoterapia par / małżeństw

To regularne, cykliczne 1,5h spotkania terapeutyczne par małżeńskich lub osób pozostających w związku partnerskim, przeżywających kryzys w relacji. Terapia par daje możliwość spotkania się ze swym partnerem w neutralnym, przyjaznym i pełnym akceptacji miejscu. Podczas spotkań można przyjrzeć się swoim problemom z innej strony, wyrazić swoje myśli, uczucia i potrzeby bez lęku czy obaw o krytykę.

Interwencja kryzysowa

Jest krótkoterminową formą pomocy psychologicznej skierowaną do osób, które znalazły się w nagłej, trudnej życiowo sytuacji. Mogą one dotyczyć m.in. śmierci kogoś bliskiego, rozwodu, utraty pracy, rozstania z bliską osobą lub innych trudnych i bolesnych doświadczeń. Osoba w kryzysie nie potrafi sprostać sytuacji przy pomocy znanych sposobów radzenia sobie z problemami. Czuje się bezradna, załamana, zdezorientowana, ma utrudnioną zdolność logicznego myślenia i doświadcza poczucia utraty kontroli nad swoim życiem. Pomoc takim osobom polega na udzieleniu wsparcia, ukierunkowaniu oraz umożliwieniu powrotu do równowagi emocjonalnej i do samodzielnego pokonywania trudności.

Psychoterapia rodzin

Jest taką formą terapii, w której udział bierze najczęściej cała rodzina (rodzice i dzieci). Wynika to z założenia, iż rodzina tworzy pewien system, w którym poszczególni członkowie pozostają ze sobą we wzajemnych relacjach i wzajemnie na siebie oddziałują. Problemy u jednego z domowników wpływają na cały system rodzinny, ale i system rodzinny wpływa na powstawanie zaburzenia.

Psychoterapia dzieci i młodzieży

Jest formą dialogu pomiędzy dzieckiem, opiekunem, a terapeutą. Może odbywać się w formie sesji indywidualnych (dziecko i terapeuta), grupowych (grupa dzieci i terapeuta) oraz w diadach (dziecko + opiekun i terapeuta). Ze względu na specyfikę świata młodego człowieka psychoterapia dzieci i młodzieży różni się nieco od pracy z dorosłymi i wyróżnia się:

  • dostosowaniem metody pracy do etapu rozwojowego dziecka
  • stałą współpracą z rodzicami lub opiekunem
  • włączaniem w sesje zabaw terapeutycznych, ruchu, rysunku, muzyki

Terapia uzależnień

Niekontrolowane picie alkoholu, zażywanie narkotyków, eksperymentowanie z „dopalaczami”, nadużywanie leków (stosowanie ich niezgodnie z zaleceniem lekarza), nałogowe granie za pieniądze, spędzanie długich godzin przed komputerem, telefonem, tabletem, ale także brak kontroli nad kupowaniem, opalaniem się, etc.  

Uzależnienie generuje wiele problemów w rodzinie, wpływając szkodliwie na jej funkcjonowanie.  Szkody w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego, a także straty materialne dotyczą nie tylko samej osoby uzależnionej, ale także poszczególnych członków rodziny. Pojawiają się kryzysy, trudności w relacjach, drastycznie spada poziom bezpieczeństwa i zaufania do siebie nawzajem. 

Rodzinom, zmagającym się z podobnymi trudnościami, proponujemy:

  • konsultacje dla osób, których bliscy używają szkodliwie substancje psychoaktywne lub zdradzają przymus wykonywania  różnych czynności  (np. przebywania przed  komputerem, tabletem, telefonem, niekontrolowane zakupy, gry hazardowe i in.)
  • diagnozę stopnia uzależnienia
  • psychoterapię uzależnień (także dla dzieci i młodzieży) prowadzoną przez certyfikowanego specjalistę
  • psychoterapię dla członków rodzin i bliskich osób uzależnionych

Terapia logopedyczna

  • diagnoza logopedyczna i neurologopedyczna
  • terapia wad wymowy
  • terapia opóźnionego rozwoju mowy na tle różnych zaburzeń rozwojowych ( zespół Dawna, mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, inne)
  • terapia osób dorosłych po udarze, wypadkach komunikacyjnych i innych uszkodzeniach mózgu
  • konsultacje i porady dla rodziców

Terapia pedagogiczna

Czyli specjalistyczne działanie mającym na celu usunięcie przyczyn i objawów trudności w uczeniu się, a w konsekwencji oddziaływań terapeutycznych – eliminowanie niepowodzeń szkolnych. Jej efektem jest zmiana postawy ucznia wobec trudności w uczeniu się, wzrost motywacji do nauki, opanowanie umiejętności poprawnego pisania i czytania, a także wyeliminowanie błędów.

Jest to system zintegrowanych działań stymulująco-usprawniających i korekcyjno-kompensacyjnych realizowanych przez terapeutę przy współpracy z nauczycielami i rodzicami dziecka.

Głównym celem terapii pedagogicznej jest stymulowanie i usprawnianie rozwoju funkcji psychomotorycznych, biorących udział w procesie nabywania umiejętności czytania  i pisania. W trakcie zajęć są także prowadzące działania zmierzające do wyrównywania braków w wiadomościach i umiejętnościach uczniów.

Terapię ręki

To przede wszystkim usprawnianie małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów rąk, dłoni i palców. Terapia ręki to również dostarczanie wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania.

Głównym celem terapii ręki jest osiągnięcie samodzielności w zakresie podstawowych czynności życia codziennego.

Do innych celów terapii ręki zalicza się także:

  • poprawę umiejętności chwytu
  • wypracowanie zdolności skupienia uwagi i patrzenia
  • wzmacnianie koncentracji
  • poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej
  • przekraczanie linii środka ciała

Trening Johansena IAS

Inywidualna Stymulacja Słuchu Johansena IAS jest skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu.

Osoby, które normalnie słyszą, mogą mieć problemy z przetwarzaniem bodźców słuchowych z różnych przyczyn. Czynnikami, które mogą wpływać na powstawanie problemów z centralnym przetwarzaniem słuchowym, są:

  • częste zapalenia ucha środkowego,
  • częste sączkowanie uszu,
  • genetyczne dyspozycje np. dysleksja,
  • wcześniactwo,
  • niedotlenienie w czasie porodu,
  • urazy głowy

IAS to skuteczna metoda pomocy osobom z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Kierowana jest do dzieci od około 3 roku życia, młodzieży oraz dorosłych, u których występują:

  • trudności w słuchaniu, mówieniu, pisaniu,
  • opóźniony rozwój mowy,
  • dysleksja,
  • ADHD,
  • zaburzenia koncentracji uwagi,
  • nadwrażliwość na dźwięki,
  • autyzm,
  • trudności w uczeniu się języków obcych,
  • szumy uszne i bóle migrenowe

Metoda Indywidualnej Stymulacji Słuchu dr K. Johansena została stworzona przez    dr Kjelda Johansena - duńskiego nauczyciela i psychologa, dyrektora Bałtyckiego Laboratorium Badań Nad Dysleksją. Stosowana jest w wielu krajach na świecie, cieszy się uznaniem w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji i Austrii. 

Zaletą metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena jest:

  • dostępność dla osób mieszkających daleko od dużych ośrodków,
  • odbywa się w przyjaznym, bezpiecznym, domowym otoczeniu, co jest istotne dla wielu dzieci np. z autyzmem,
  • w trakcje stymulacji Johansena IAS nie ma konieczności rezygnowania z innych form terapii, jakimi objęte jest dziecko w tym samym czasie,
  • koszty terapii rozłożone są w czasie

Przebieg terapii

Program opiera się na szczegółowej diagnozie, która składa się z badania audiometrii tonalnej, lateralizacji oraz testach badających centralne zaburzenia przetwarzania słuchu. Na tej podstawie przygotowywany jest indywidualny program stymulacji słuchowej w formie przyjemnych dla ucha utworów muzycznych, które wystarczy słuchać codziennie przez 10 minut. Postępy w terapii kontrolowane są co 4 - 10 tygodni, za każdym razem pacjent, otrzymuje nową, specjalnie dla niego przygotowaną, płytę CD z programem terapeutycznym. Cały program stymulacji trwa około 6-18 miesięcy. Każdy  otrzymuje indywidualny program, który najlepiej pasuje do jego możliwości słuchowych i możliwości do nauki.

Terapia słuchowa poprawia nie tylko przetwarzanie słuchowe, ale również:

  • Zdolność utrzymywania uwagi i koncentracji na wypowiedziach ustnych,
  • Czytanie,
  • Rozumienie mowy,
  • Artykulację,
  • Komunikację,
  • Samoocenę,
  • Harmonizuje napięcie mięśniowe co wpływa na postawę ciała,
  • Utrzymanie równowagi,
  • Koordynację ruchów,
  • Motorykę.

TERAPIA WSPOMAGA RÓWNIEŻ NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH! (Widoczne są efekty w nauce języków obcych: krótszy czas nauki, polepszenie akcentu, płynność wypowiedzi, poprawa rozumienia języka). 

Zasady słuchania Johansen CD:

  • 10 minut codziennie,
  • stały w ciągu dnia czas słuchania,
  • w cichym i spokojnym miejscu,
  • w czasie słuchania nie jemy, nie czytamy, nie oglądamy telewizji, nie rozmawiamy i nie gramy aktywnie w gry,
  • podczas trwania treningu nie słuchamy innej muzyki przez słuchawki,
  • słuchamy będąc zrelaksowanym - wiele dzieci chętnie słucha w łóżku,
  • przy problemach z utrzymaniem uwagi może pomóc: malowanie, układanie łatwych puzzli, klocki Lego, plastelina, czy ulubiona przytulanka.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych

W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt

Szkolenia dla firm, placówek oświatowych

W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt

Cennik

Psycholog , psychoterapeuta osób dorosłych


Konsultacja 50 min

  • psychoterapeuta w trakcie szkolenia - 160 zł
  • psychoterapeuta dyplomowany - 170 zł
  • psychoterapeuta certyfikowany - 200 zł

Psychoterapia indywidualna 50 min

  • psychoterapeuta w trakcie szkolenia - 160 zł
  • psychoterapeuta dyplomowany - 170 zł
  • psychoterapeuta certyfikowany - 200 zł

Psychoterapia on line 50 min

  • psychoterapeuta w trakcie szkolenia - 160 zł
  • psychoterapeuta dyplomowany - 170 zł
  • psychoterapeuta certyfikowany - 200 zł

Konsultacja pary - 250 zł / 80 minut

Psychoterapeuta certyfikowany - 250 zł / 80 minut

 

Psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży


Konsultacja 50 min

  • psychoterapeuta w trakcie szkolenia - 160 zł
  • psychoterapeuta dyplomowany - 170 zł
  • psychoterapeuta certyfikowany - 200 zł

 Psychoterapia 50 min

  • psychoterapeuta w trakcie szkolenia - 160 zł
  • psychoterapeuta dyplomowany - 170 zł
  • psychoterapeuta certyfikowany - 200 zł

 Psychoterapia on line 50 min

  • psychoterapeuta w trakcie szkolenia - 160 zł
  • psychoterapeuta dyplomowany - 170 zł
  • psychoterapeuta certyfikowany - 200 zł

 Psychoterapia rodzinna - 250 zł / 80 minut

 

Logopeda


  • Konsultacja neurologopedyczna - 100 zł
  • Zajęcia logopedyczne (30-40 min) - 70 zł

 

Psychodietetyk


  • Konsultacja dietetyczna -160 zł 
  • Konsultacja psychodietetyczna -160 zł 
  • Indywidualna dieta - 170 zł (7 zestawów/dni)

Kompleksowa opieka dietetyczna

  • Konsultacja z dietą - 300 zł 
  • Konsultacja z dietą dla pary - 500 zł
  • Kontrola (w tym modyfikacje obecnej diety) - 100 zł
  • Kontrola z nową dietą - 200 zł

Terapie psychodietetyczne (2 spotkania w miesiącu + kontakt online)

  • Miesięczna - 300 zł
  • 2-miesięczna - 500 zł
  • 3-miesięczna - 700 zł

Usługi dodatkowe

  • Analiza składu ciała (podczas konsultacji analiza bezpłatna) - 50 zł
  • Szkolenia/warsztaty - do uzgodnienia
  • HACCP, dokumentacja, alergeny, audyt, szkolenia - do uzgodnienia
  • Bilansowanie jadłospisów w zakładach gastronomicznych - do uzgodnienia 
  • Określenie wartości odżywczej potraw/produktów - do uzgodnienia
  • Opiniowanie produktów - do uzgodnienia

 

Warsztaty, treningi – czas i cena ustalana jest do konkretnej oferty

Zaświadczenie - bezpłatnie

Opinia (na podstawie konsultacji) - 100 zł


Zasady płatności:

W momencie spóźnienia, prosimy o zapłatę za całą sesję;
W przypadku spóźnienia się pacjenta na sesję czas spotkania nie ulega przedłużeniu - szanujemy czas drugiego Klienta;
W sytuacji rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze poinformowanie minimum dzień wcześniej (24 godziny przed umówionym spotkaniem). W innym przypadku prosimy o uiszczenie całej kwoty za sesję przy następnym spotkaniu.

Nasz zespół

Klaudia Żudro
Klaudia Żudro
Iwona Michalak-Jędrzejczak
Iwona Michalak-Jędrzejczak
Olga Mocek
Olga Mocek
Krystyna Derucka
Krystyna Derucka
Wioletta Mijalska
Wioletta Mijalska
Marta Wyrozumialska
Marta Wyrozumialska
Anna Ożegowska - TERAPIA ON-LINE
Anna Ożegowska - TERAPIA ON-LINE
Romualda Zagozda-Frątczak
Romualda Zagozda-Frątczak
Marzena Pałasz
Marzena Pałasz
Marta Maciąg
Marta Maciąg

Klaudia Żudro

psycholog

Kontakt: 573 004 661, e-mail: klaudia.z@empatia.konin.pl


Ukończyłam psychologię na UAM w Poznaniu (specjalność psychologia edukacji i seksuologia kliniczna) oraz Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Edukacji i Terapii w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywałam już podczas studiów, dzięki udziałowi w projekcie edukacyjnym AMUL, odbywając staże i praktyki w szkołach podstawowych w Poznaniu, w ośrodku Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa oraz w świetlicy socjoterapeutycznej. Rozwijałam się w pracy terapeutycznej z dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną prowadząc terapię zajęciową grupową i indywidualną. Do niedawna wspierałam psychologicznie uczniów i kadrę integracyjnej szkoły podstawowej Uni-Terra w Poznaniu. Obecnie, oprócz konsultacji i terapii psychologicznej, prowadzę trening rozwoju osobistego w projektach PTWM i PFRON, współpracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi chorymi na mukowiscydozę. Jestem także wsparciem dla rodziców osób dotkniętych tą chorobą. Prowadzę prywatną praktykę. W gabinecie służę wsparciem psychologicznym, konsultacjami psychologicznymi, pomocą w diagnozie trudności, z jakimi mierzą się osoby szukające pomocy psychologicznej. Wsparciem psychologicznym obejmuję dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Specjalizuję się we wspomaganiu funkcjonowania emocjonalnego, społecznego, towarzyszeniu w trudnych chwilach, udzielam pomocy w kryzysie emocjonalnym oraz psychoedukuję. Do pracy z dziećmi zapraszam rodziców, wspomagając cały system. Elastycznie dostosowuję się do potrzeb i możliwości klienta integrując wiedzę i narzędzia z różnych nurtów psychoterapeutycznych. Swoją pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji.

Ważne kursy i szkolenia:

  • Złość u dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, jak sobie z nią radzić. 
  • Nauka regulacji emocji u dzieci. 
  • Znaczenie złości w rozwoju dziecka w wieku szkolnym i przedszkolnym. 
  • Dziecko ze spektrum autyzmu w grupie. 
  • Zaburzenia lękowe u dzieci. 
  • Wyciszanki, relaksacje i ćwiczenia oddechowe dla dzieci. 
  • I Ogólnopolska Konferencja Psychologiczno-Psychoterapeutyczna „PsychoEdukujemy”. Seksualność, między normą a patologią. 
  • Współpraca z rodzicem. Komunikacja i wsparcie w codziennej pracy. 
  • Depresja u dzieci – jak chronić dziecko przed depresją? 
  • Mutyzm wybiórczy i trudności w rozwoju społecznym dzieci. 
  • Bajki terapeutyczne i psychoedukacyjne w pracy z dziećmi.
  • Zaburzenia integracji sensorycznej – wczesna diagnoza i wsparcie.
  • Teoria więzi – o przywiązaniu i jaki ma wpływ na rozwój dziecka. 

 

Iwona Michalak-Jędrzejczak

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta dorosłych, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, trener, trener TUS

Kontakt: 606 351 821, e-mail: iwona@empatia.konin.pl


Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta dorosłych  , psychoterapeuta dzieci i młodzieży, trener, trener TUS Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność „Psychologia kliniczna ”.Ukończyłam cykl półtorarocznych warsztatów z zakresu „ Gestalt-terapia holistyczna ”, „Studium umiejętności pracy z grupą” studia podyplomowe z zakresu” Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka „ UAM Poznań oraz Profesjonalną Szkołę Psychoterapii w Warszawie rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne , gdzie zdobyłam umiejętności psychoterapeutyczne w podejściu integracyjnym, aktualnie jestem na ścieżce nauki metody pracy z traumą Somatic Experencing. Bliska mi jest praca z ciałem.

Od 2004 roku jako nauczyciel akademicki , przekazuję wiedzę i doświadczenie młodym profesjonalistom.

Współpracuję z Instytutem Pomocy Profesjonalnej w Poznaniu oraz Instytutem Edukacji i Terapii w Poznaniu . Założyłam Pracownię Psychoterapii i Psychoedukacji „Empatia” w Koninie. (www.empatia.konin.pl)

Na co dzień specjalizuję się w:

  • psychoterapii osób dorosłych,
  • psychoterapii par,
  • diagnozie i terapii dzieci,
  • pracy terapeutycznej z rodziną
  • wsparciu, doradztwie i konsultacji dla rodziców dzieci w różnym wieku (w razie potrzeby w proces włączane jest także dziecko)

Swoją pracę terapeutyczną poddaję systematycznej superwizji klinicznej u certyfikowanych superwizorów PTP. Uczestniczę w wielu warsztatach , szkoleniach i treningach rozwojowych. Współpracuje z firmami i organizacjami pozarządowymi , prowadząc warsztaty i szkolenia. Zrealizowałam kilkadziesiąt projektów z obszaru pomocy społecznej, wsparcia emocjonalnego dzieci i ich rodzin, dorosłych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam w poradni psychologiczno-pedagogicznej, szkołach ,przedszkolach i gabinecie terapeutycznym pracując z dziećmi i ich rodzinami oraz osobami dorosłymi szukającymi wsparcia

Moja praca jest moją pasją. Nieustannie poruszają mnie zmagania moich Klientów, by zrozumieć siebie i uczynić swe życie lepszym. Towarzyszenie im na tej drodze i obserwowanie pojawiających się zmian w ich życiu, stanowi dla mnie sens tego, co robię.

Najważniejsze kursy i szkolenia:

  • Strategie zapobiegania i radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi
  • Figurki w przestrzeni
  • Ciało zna odpowiedź
  • Tiki-diagnoza i terapia
  • Dialog motywujący
  • Zaburzenia mikroflory jelitowej i nadwrażliwości pokarmowe w zaburzeniach ze spektrum autyzmu
  • Samouszkadzanie i zachowania samobójcze u dzieci i młodzieży - czy na pewno moda?
  • Metoda Knill
  • Podstawy psychoterapii Gestalt , sen oraz ciało w procesie psychoterapii
  • Pedagogika Marii Montessori
  • Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno twarzowych
  • Współpracujący rodzic
  • Letnia Szkoła Psychoterapii-Psychoterapia Par
  • Wykorzystanie inteligencji Wielorakiej w Zabawach Fundamentalnych
  • Bajkoterapia część 1, 2
  • Nowoczesne metody pracy z dzieckiem
  • Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne-poziom 2
  • Metoda Pedagogika Klanzy
  • Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne-poziom 1
  • Metody integracyjne w pracy z grupą-wprowadzenie do pedagogiki zabawy
  • Terapia behawioralna dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu-1,2,3 stopień
  • Pomoc psychologiczna dziecku z mutyzmem wybiórczym i jego Rodzinie
  • Doświadczenie obserwacji niemowląt w warsztacie psychoterapeuty
  • Interwencja kryzysowa w szkole
  • Jak radzić sobie z dzieckiem o zaburzonym zachowaniu
  • Kinezjologia edukacyjna
  • Praca w zakresie integracji sensorycznej
  • Szkoła dla rodziców i wychowawców
  • Praca terapeutyczna z dzieckiem niepełnosprawnym i jej efekty
  • Metody i formy przeciwdziałania niepożądanym zachowaniom uczniów oraz agresji w szkole
  • Model eliminacyjno-rożnicowy zaburzeń: autyzm, zespółAspergera(autystyczne spektrum), wrodzona afazja rozwojowa, zespól Tourette’a, Zespoł ADHD;
  • Autyzm-problemy diagnozy, klasyfikacja i różnicowanie autyzmu.
  • Makaton-Program Rozwoju Komunikacji
  • Efektywne formy współpracy z rodzicami.
  • Metody diagnozy systemu rodzinnego.”Od Genotypu do profilu rodziny”
  • Diagnoza zespołu nadpobudliwości psychoruchowej
  • Teoria integracji sensorycznej w diagnozie i terapii dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi
  • Psychorysunek w diagnozie i terapii
  • „Metody stymulacyjne w diagnozie i terapii dzieci autystycz-nych”
  • Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa(1,2,3 r.ż)
  • „Graficzny obraz psychiki człowieka. Interpretacja psychologiczna testu Drzewa Ch. Kocha”
  • „Diagnoza pedagogiczna dzieci z deficytami rozwojowymi w wieku od 0 do 12 lat- PEP-R” - szkolenie;
  • „Terapia behawioralna i edukacja dzieci z autyzmem” - szkolenie

Pasjonuję się moją „strefą komfortu”, w której są dzieci, rodzina, książki , taniec i aranżacja wnętrza.

Opinie: https://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/iwona-michalak-jedrzejczak,23082/psycholog-psycholog-dzieciecy-psychoterapeuta/konin/

Olga Mocek

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, certyfikowany trener umiejętności społecznych

Kontakt: 575 932 424, e-mail: olga.m@empatia.konin.pl


Prowadzę konsultację, udzielam pomocy psychologicznej oraz wsparcia dzieciom i ich rodzicom w kontekście: radzenia sobie z emocjami, sytuacji okołorozwodowych, zaburzeń lękowych, zaburzeń depresyjnych, samooceny i trudności w relacjach rówieśniczych. Pracuję również z młodzieżą, która przechodzi przez okres rozwojowy. W pracy kluczową wartością dla mnie jest pomoc klientowi w wyjściu z kryzysu, a praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.     

W codziennej praktyce zawodowej głównie opieram się o metody wywodzące się z: 

  • Rodzicielstwa Bliskości
  • Porozumienia Bez Przemocy
  • Pozytywnej Dyscypliny
  • Mediacji rówieśniczych 
  • Mindfulness 
  • Technik pracy z ciałem
  • Self-Compassion

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji klinicznej u certyfikowanych superwizorów PTP. Fascynuje mnie praca z ciałem, a podejście holistyczne jest mi bardzo bliskie, dlatego też nieustannie biorę udział w wielu warsztatach rozwojowych między innymi: Kurs Redukcji Stresu Oparty na Uważności MBSR (Mindfulness-Bassed Stress Reduction), Trening TRE (Trauma Releasing Exercises).

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w: prywatnej praktyce, Instytucie Psychologii i Edukacji Dziecka im. Ewy Gordziej-Niewczyk, Fundacji Dzieci Wrzesińskich, Poradni Zdrowia Psychicznego, Szkołach, Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym.

Ważne kursy i szkolenia

  • Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt
  • Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Studium Terapii Dzieci i Młodzieży
  • Instytut Edukacji Terapii, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży
  • Instytut Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych,  przygotowanie pedagogiczne
  • "Praca z ciałem i techniki terapii zabawą w obniżaniu napięcia i regulacji wysoko wrażliwych dzieci" Anna Korobczak
  • Self-Compassion i zabawy budujące poczucie własnej wartości w praktyce terapeutycznej z dziećmi" Anna Korobczak
  • „Terapia mutyzmu wybiórczego w podejściu poznawczo-behawioralnym” TherapyTools Anna Lewandowska
  • „Kreatywne interwencje poznawczo-behawioralne w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży” Anna Lewandowska Psycholog
  • „Profilaktyka stanów depresyjnych i lękowych u dzieci młodzieży po okresie izolacji” Centrum Innowacyjnej Profilaktyki Epsilon
  • „Trener Metod Relaksacyjnych dla Dzieci” Studio Psychologiczne Joanna Węglarz
  • „(Nie)widzialna Nastoletnia Depresja” Forum Przeciw Depresji
  • „Wprowadzenie założeń porozumienia bez przemocy, rozwiązywania konfliktów metodą SNO i wspierającego reagowania na złość do przedszkoli i klas I-V” Katarzyna Dworaczyk
  • „Gdy wszystko przestaje mieć sens. Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci, chorobie i rozwodzie?”  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  • „Zaburzenia SI- Badanie przesiewowe i wsparcie rozwoju” Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO
  • „Minimediacje SNO – Być częścią rozwiązania, zamiast częścią konfliktu” Alicja Staszczuk Akredytowana mediatorka i trenerka Mini mediacji SNO
  • „Gra (nie)warta świeczki. Czy da się pracować z niezmotywowanym klientem?” Instytut Pomocy Profesjonalnej
  • „Praktyk Metody Kids’ Skills Dam radę! Oraz Jestem z Ciebie dumny” Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Instytut Psychologii i Edukacji Dziecka
  • „Akademia Praktyka. Wprowadzenie do pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w nurcie poznawczym” TherapyTools Anna Lewandowska 
  • “Uzależnienia cyfrowe u dzieci i młodzieży. Problem, zapobieganie, wsparcie” Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego „PBS Humlard”
  • „Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych TUS SST” Zachdniopomorskie Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości
  • „O dzieciach i nastolatkach w kontekście ich rozwoju i relacji z rodzicami” Uniwersytet SWPS
  • „Podejście do dziecka według koncpecji Jaspera Juula” 7 godzin,Collegium Da Vinci Anna Mazek
  • „Terapia zabawą i narzędzia pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą” Pracownia Psychologii i Psychoprofilaktyki

Prywatnie jestem pasjonatką spacerów leśnych, jogi, psów i dobrej kawy.

Krystyna Derucka

neurologopeda

Kontakt: 534 281 500, e-mail: krystyna.d@empatia.konin.pl


Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - studia podyplomowe pedagogiki specjalnej w zakresie logopedii oraz studiów podyplomowych w zakresie neurologopedii na Uniwersytecie Gdańskim. 

Prowadzę zajęcia logopedyczno – pedagogiczne rozwiązując problemy związane z szeroko rozumianym procesem porozumiewania się (profilaktyka neurologopedyczna, wady wymowy, jąkanie, opóźniony rozwój mowy, niesamoistny opóźniony rozwój mowy, dyzartria, afazja,  specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka).

Jako neurologopeda mam przyjemność pracować nie tyko z dziećmi, ale też z osobami dorosłymi. Dbam o rzetelność prowadzonej przeze mnie terapii, której głównym celem jest usuwanie barier w komunikacji językowej, często znacznie zaburzających rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny pacjenta.

W trosce o wysoki standard prowadzonej terapii nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe oraz rozwijam warsztat pracy uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach logopedycznych.

Ważniejsze szkolenia i warsztaty:

  • Stymulacja traktu ustno – twarzowego. 
  • FTM – Fizjologiczna Terapia Miofunkcjonalna (terapia zaburzeń ustnej fazy połykania i oddychania u dzieci od 4 roku życia z dyslalią obwodową.
  • Ocena funkcjonalna traktu ustno – twarzowego. Mioterapia (podejście autorskie Eweliny Mendala – Kwoczek). 
  • Ankyloglossia u noworodków i niemowląt. Diagnoza i terapia.
  • Wprowadzenie AAC u osób z wieloraką niepełnosprawnością - stopień II.
  • Wprowadzenie AAC u osób z wieloraką niepełnosprawnością.
  • Diagnoza i terapia jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia z uwzględnieniem konsekwentnej współpracy z rodziną. 
  • Szkolenie I, II, III stopnia Makaton. Program Rozwoju Komunikacji Makaton PRKM
  • Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dzieci z grupy ryzyka na podstawie metod neurorozwojowych, ergoterapii  w pediatrii i integracji sensomotorycznej oraz terapii osób dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi. 
  • Terapia neurobiologiczna - Centrum Metody Krakowskiej.
  • Manipulacje ustno twarzowe – techniki usprawniające narządy mowy i redukujące ból.
  • Szkolenie z zakresu diagnozy AAC. Stosowanie oceny efektywności porozumiewania się dzieci niemówiących z użyciem narzędzia -  „Sprawdź jak się porozumiewam”.
  • Diagnostyka i terapia neurologopedyczna (moduł I, II rozwijający) - zaburzenia funkcji oralnych związanych z poborem pokarmów i nadawaniem mowy (0 -1 r. ż).
  • Diagnostyka i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych w przebiegu pasażu pokarmowego oraz rozwoju komunikacyjnego.
  • Symultaniczno - sekwencyjna nauka czytania” - Centrum Metody Krakowskiej.
  • Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji (niesłyszących, autystycznych, z afazją) - Centrum Metody Krakowskiej.
  • Terapia logopedyczna dziecka z niepełnosprawnością intelektualną i zespołem Downa.
  • Wykorzystanie elementów metody werbo – tonalnej w terapii dziecka z zaburzonym  rozwojem mowy. 
  • Terapia ręki – stopień I/II.

Wioletta Mijalska

pedagog specjalny, terapeuta metody Johansena

Kontakt: tel.607 846 670, e-mail: wioletta@empatia.konin.pl


Jestem pedagogiem specjalnym z ponad 15 letnim stażem pracy. Pracuję z dziećmi z różną niepełnosprawnością intelektualną oraz z autyzmem.

Wykształcenie

  • Studia licencjackie- Edukacja wczesnoszkolna PWSZ Konin, 2001
  • Studia magisterskie -Pedagogika opiekuńcza WSHE Łódź, 2004
  • Studia podyplomowe- Rehabilitacja i edukacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopegagogika) UAM Poznań, 2006
  • Studia podyplomowe- Wczesne wspomaganie rozwoju i edukacji uczniów autystycznych WSNHiD Poznań, 2009
  • Ważniejsze szkolenia-
    • Johansen IAS-Indywidualna Stymulacja Słuchu-certyfikowany kurs
    • Terapia behawioralna dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu I ,II,III
    • Makaton program rozwoju komunikacji I II stopień
    • Terapia ręki I,II stopień
    • Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce-program szkolny wg odruchów dr Sally Goddard
    • Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami u dzieci?
    • Wstęp do Sensoplastyki oraz uzyskanie stopnia trenera

Oferuję

  • Terapię Johansena –IAS
  • Inywidualna Stymulacja Słuchu Johansena IAS jest skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu.
  • Terapię pedagogiczną
  • Porady i wskazówki dla rodziców w ramach zachowań trudnych, systemem motywacyjnym uczniów oraz pracy planami aktywności.

Marta Wyrozumialska

psycholog, psychoterapeuta

Kontakt: 507 464 004, e-mail: marta.w@empatia.konin.pl


Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewiczaw Poznaniu, specjalność: Psychoterapia Zaburzeń Psychicznych z zakresu Psychologii Klinicznej, Doradztwo Zawodowe z zakresu Psychologii Pracy i Organizacji. Posiadam również przygotowanie pedagogiczne.

Pracuję w podejściu systemowym (Kursy Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej), który ogniskuje się na funkcjonowaniu człowieka w podstawowym systemie, jakim jest rodzina. Nieustannie szkolę się . Moja aktywność zawodowa koncentruje się na konsultowaniu, udzielaniu wsparcia psychologicznego, doradztwie, poradnictwie i psychoterapii osób dorosłych, nastolatków, par i rodzin. Moimi klientami są głównie osoby borykające się z depresją, lękami, doświadczają  przeciążenia codziennym stresem, z którym chcą się nauczyć radzić, bądź sytuacyjnymi kryzysami emocjonalnymi,problemami interpersonalnymi. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji klinicznej u certyfikowanych superwizorów PTP.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w rożnych kontekstach: klinicznym (Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie), pomocy społecznej- współpraca z GOPS, z nastolatkami w zakresie placówki opiekuńczo-wychowawczej, prowadziłam również poradnictwo i treningi umiejętności miękkich i radzenia sobie ze stresem dla osób bezrobotnych, wykluczonych społecznie, niepełnosprawnych.

W mojej pracy najbardziej podoba mi się możliwość stałego rozwoju, nabywania nowych umiejętności i wiedzy, spotykania  nowych osób i poznawania rożnych kontekstów. 

Prywatnie uwielbiam podróżować i amatorsko fotografować otaczającą rzeczywistość.

Najważniejsze kursy i szkolenia:

W trakcie: 

  • Specjalizacja Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży (2020-2023r.) Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ukończone:

  • (GIM)BAZA WIEDZY O TERAPII NASTOLATKÓW. Jak wspierać młodzież w wieku 13-18 lat w radzeniu sobie z trudnościami. 
  • Kurs Zaawansowany Terapii Systemowej, WTTS Poznań
  • Kurs Podstawowy Terapii Systemowej, WTTS Poznań
  • „Romans z terapią par”- Jak efektywnie pomagać osobom pozostającym w bliskich relacjach, IPP Poznań
  • Wprowadzenie do terapii schematów , IPP Poznań
  • „Gdy życie pyta o sens”- praca z żałobą, choroby psychosomatyczne, psycholog w kontekście leczenia paliatywnego, IPP Poznań
  • Wstęp do myślenia systemowego, IPP Poznań
  • „Kiedy życie boli za bardzo”- autoagresja i próby samobójcze,  IPP Poznań
  • „Zanim się rozstaniemy”- praca z parą, która chce uratować swój związek, IPP Poznań
  • Metody badań neuropsychologicznych w diagnostyce różnicowej dzieci i dorosłych, Centrum Stymulacji Rozwoju Dziecka oraz Centrum Psychoterapii i Treningów Psychologicznych Poznań
  • Diagnoza neuropsychologiczna zespołów otępiennych, Akademia Psyche Kraków
  • Kurs Dokształcający w Zakresie Przygotowania Pedagogicznego, UAM Poznań

Anna Ożegowska - TERAPIA ON-LINE

TERAPIA ON-LINE

psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Kontakt: 600 357 323, e-mail: anna.k@empatia.konin.pl


Jestem Psychologiem, w 2011 roku ukończyłam Psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza W Poznaniu, specjalność kliniczna. Od 2011roku rozpoczęłam pracę zawodową w poradni zdrowia psychicznego i poradni leczenia uzależnień. Przez ostatnie siedem lat pracowałam  w różnych podmiotach leczniczych i socjoterapeutycznych, oraz podmiotach z obszaru psychologii pracy. Dzięki aktywności zawodowej zgromadziłam doświadczenie w pracy psychologicznej oraz psychoterapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, rodziinami, dorosłymi ;w formie pracy indywidualnej i  grupowej. Jednocześnie brałam udział w szkoleniach, podnoszących moje kompetencje zawodowe. Jestem absolwentką specjalistycznego, czteroletniego szkolenia w  Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodka Regeneracja W Warszawie.  Uzyskałam tytuł Certyfikowanego Specjalisty Terapii Uzależnień, umożliwiający mi pracę psychoterapeutyczną w zakresie uzależnień, przede wszystkim ukierunkowałam się w obszarze uzależnień od nowych technologii wśród dzieci i młodzieży. Brałam udział w rocznym szkoleniu w Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej z zakresu zaburzeń u osób dorosłych, pierwszym roku Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, Szkoleniu 101 z Analizy Transakcyjnej. Ukończyłam także szereg szkoleń tematycznych z zakresu psychoterapii.

Na co dzień specjalizuję się w:

  • konsultacjach psychologicznych dla rodziców w zakresie wsparcia i doradztwa dotyczącego problemów wychowawczych, kryzysów rozwojowych, zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży,
  • psychoterapii osób dorosłych,
  • psychoterapii dzieci  i młodzieży,
  • konsultacjach rodzinnych
  • terapii uzależnień i współuzależnień od substancji psychoaktywnych i uzależnienia behawioralne od nowych technologii (komputer, gry, Internet, media społecznościowe, hazard, zakupy online)- - -
  • warsztaty kompetencji wychowawczych dla rodziców i umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży
  • warsztaty i konsultacje  profilaktyczne w zakresie uzależnień behawioralnych(komputer, gry, Internet, hazard) oraz uzależnień od substancji psychoaktywnych

Regularnie biorą udział w szkoleniach doskonaląc swój warsztat, swoją pracę  poddaję systematycznej superwizji.

Moja praca jest dla mnie źródłem samorealizacji i rozwoju. Zaangażowanie w pracę z klientami przynosi mi  satysfakcję. Źródłem przyjemności pozazawodowej są dla mnie podróże, gotowanie- fascynuje mnie kuchnia indyjska, tajska i japońska, zaangażowanie w sport (regularnie uprawiam fitness, tenis, uwielbiam mecze piłki nożnej) i najcenniejsze w moim życiu, czyli czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

Wykształcenie i szkolenia:

  • 2006- 2011r. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydział Nauk Społecznych. Kierunek Psychologia. studia magisterskie stacjonarne, specjalność kliniczna.
  • 2018- 2022r. Szkoła Psychoterapii Dzieci i Młodzieży organizowane przez Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek Regeneracja w Warszawie
  • 11.2017-  05.2018    Udział w szkoleniu Studium 101 w nurcie Analizy  Transakcyjnej organizowanym przez Centrum Analizy Transakcyjnej    w Poznaniu.
  • 04.2018 Szkolenie z zakresu Interwencji kryzysowej w pracy z dziećmi i młodzieżą. Organizowane przez Instytut Edukacji i Terapii w Poznaniu.
  • 12.2017 - Szkolenie z zakresu prowadzenia treningów umiejętności społecznych TUSS SST dla dzieci i młodzieży i osób dorosłych z dysfunkcjami w sferze społecznej, a szczególnie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i z Zespołem Downa, z zaburzeniami psychicznymi, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera oraz zaburzeniami zachowania. Organizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości.  
  • 2012-2016 Specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków w zakresie  Specjalisty Terapii Uzależnień  organizowanego przez Polską Federacją Społeczności Terapii Uzależnień organizowanego przez Polską Federacją Społeczności Terapeutycznych. 
  • 2010-2011 Szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych, blok roczny w Poznaniu, organizowany przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
  • 2010-2011 Udział w pierwszym roku Studium Psychoterapii  Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne.

Szkolenia tematyczne m.in.: 

  • Techniki relaksacji w terapii dzieci i młodzieży
  • Terapeutyczne narzędzia w pracy ze złością  i agresją dziecięcą
  • Terapia uzależnień behawioralnych w pracy z dziećmi i młodzieżą
  • Interwencja kryzysowa w pracy z dziećmi i młodzieżą
  • Dziecko w sytuacji rozwodu
  • Terapia zabawą
  • Praca z traumą
  • Praca z rodziną i dzieckiem, w sytuacji przemocy

Romualda Zagozda-Frątczak

psycholog, doradca zawodowy, socjoterapeuta, terapeuta środowiskowy

Kontakt: 603 933 722, e-mail: romualda@empatia.konin.pl


Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność „Psychologia kliniczna” oraz „Psychologia edukacji” (2002 rok). Absolwentka studiów podyplomowych dających kwalifikacje do pracy w obszarze doradztwa zawodowego (2006 rok) i socjoterapii (2012 rok). Ukończyłam także studia podyplomowe w zakresie „Pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii” (2007) oraz studium z zakresu „Opiniowania sądowo-psychologicznego z udziałem dzieci” (2009 rok). Odbyłam cykl półtorarocznych warsztatów z zakresu psychoterapii „Gestalt-terapia holistyczna” (2004 rok). Posiadam także kwalifikacje pedagogiczne dla czynnych zawodowo nauczycieli (od 2004 roku) oraz kwalifikacje do pracy jako terapeuta środowiskowy (Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, 2016 rok). Ukończyłam 4-letnie kształcenie specjalizacyjne w zakresie psychologii klinicznej: „Psychologia kliniczna zaburzeń psychicznych” (Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie). 

Od 2003 roku pracuję jako nauczyciel-psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku, gdzie uzyskałam stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego i zajmuję się m. in.:

  • diagnozą psychologiczną możliwości intelektualnych dzieci, młodzieży i dorosłych, odchyleń i zaburzeń rozwojowych u  dzieci i młodzieży, deficytów neuropsychologicznych dorosłych;
  • opiniowaniem i orzecznictwem o różnych formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej;
  • terapią psychologiczną dzieci i młodzieży, interwencją w kryzysie (zaburzenia emocjonalne i zachowania, trudności adaptacyjne, kryzysy rozwojowe, zaburzenia po stresie traumatycznym, m. in. w zakresie przemocy i różnego rodzaju traumatycznych doświadczeń);
  • poradnictwem psychologicznym (indywidualne porady i konsultacje dla nauczycieli oraz rodziców dotyczące trudności dydaktyczno-wychowawczych oraz  indywidualne porady i konsultacje dla dzieci i młodzieży mających trudności w obszarze funkcjonowania psychospołecznego);
  • profilaktyką (zajęcia psychoedukacyjne, profilaktyczne dla dzieci i młodzieży oraz prelekcje, wykłady, pogadanki dla rodziców i nauczycieli);
  • doradztwem zawodowym (diagnoza predyspozycji zawodowych i wsparcie w wyborze dalszego kierunku kształcenia).

Od 2006 roku współpracuję z Instytucjami Wymiaru Sprawiedliwości (Sądy, Prokuratury, Policja) jako biegły sądowy. Obecnie pełnię 3 kadencję funkcję biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Koninie w dziedzinie psychologii.

Swoje doświadczenie zawodowe (warsztaty psychologiczne, poradnictwo i wsparcie psychologiczne) zdobywałam współpracując z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Turku (w latach 2006-2011), poprzez udział w realizacji różnych projektów ministerialnych i EFS nakierowanych m. in. na rodziny zastępcze, osoby niepełnosprawne i ich rodziny, wychowanków opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze (Projekty: „Poznaj siebie i innych”, „Zanim nie jest za późno”, „Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych”, „Na jutro pracujemy już dziś”, „Rodzina to podstawa”, „Asystent rodziny w systemie opieki zastępczej w powiecie turecki”, „Móc to chcieć- wydarzenie społeczno-artystyczne i towarzysząca mu kampania informacyjna związana z Europejskim Rokiem Wali z Ubóstwem i Wykluczeniem społecznym…”). Od 2007 roku współpracuję także z Centrum Zdrowia Psychicznego w Turku, gdzie zdobywam doświadczenie kliniczne, które w ciągu ostatnich 4 lat pogłębiałam także podczas staży specjalizacyjnych (na oddziałach psychiatrycznych, neurologicznych, somatycznych- łącznie 16 miesięcy staży) Mam także doświadczenia z pracy w szkole (Gimnazjum nr 2), w punkcie konsultacyjnym przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (w Gminie Dobra) oraz we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami („Przystań”, „Tu i Teraz”). 

Na co dzień specjalizuję się w:

  • poradnictwie i wsparciu psychologicznym osób dorosłych,
  • diagnozie i terapii dzieci,
  • wsparciu, doradztwie i konsultacji dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. 

Najważniejsze kursy i szkolenia:

  • „Jak pokonywać behawioralne i emocjonalne problemy u dzieci i młodzieży- taktyki usuwania czynników wyzwalających trudne zachowania uczniów oraz szybkie reaktywne formy radzenia sobie w sytuacjach trudnych”.
  • „Nowe uzależnienia wśród dzieci i młodzieży, zachowania ryzykowne- praca metodą dialogu motywującego”(ROPS Poznań)
  • „Wprowadzenie do pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w nurcie poznawczym” (Therapy Tools)
  • „Kreatywne interwencje poznawczo-behawioralne w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży” (Therapy Tools)
  • Szkolenie z metody Kids Skill’s (ROPS Poznań)
  • „Szkolenie personelu medycznego z zakresu psychoonkologii”
  • „Szkolenie z zakresu psychoonkologii oraz metod pracy z rodziną dotkniętą chorobą onkologiczną”
  • „Grupy podwyższonego ryzyka, a zachowania samobójcze”
  • Konferencja: „II kongres suicydologiczy” (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)
  • „Praca z dzieckiem z zespołem Aspergera w szkole masowej”.
  • „Omówienie wskazań amerykańskich oraz europejskich grup ekspertów na temat diagnozowania i leczenia ADHD. Specyficzne metody radzenia sobie z objawami zespołu nadpobudliwości psychoruchowej oraz nastolatki a ADHD”
  • „Emocjonalne krzywdzenie i zaniedbywanie dzieci- rozpoznanie, diagnoza i terapia”
  • „Krzywdzenie fizyczne dzieci- rozpoznawanie i zapobieganie”
  • „Dziecko w sytuacji rozstania rodziców”
  • „Dziecko krzywdzone- od podejrzenia do interwencji”
  • „Powiedz komuś- jak pomóc dzieciom dręczonym i molestowanym”
  • „Wieczne dzieci czy dorośli- problem seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną”
  • „Dziecko- ofiara przemocy seksualnej w postępowaniu karnym”
  • „Pomoc dzieciom- ofiarom przestępstw” (konferencje 2008, 2009, 2010)
  • „Zasady przesłuchiwania małoletnich świadków w trybie art. 185 a”
  • „Mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów”
  • Udział w konferencji: „Dziecko pokrzywdzone przestępstwem” (Fundacja Dajemy dzieciom Siłę)
  •  „Rozwiązywanie konfliktów w szkole”
  • „Szkolna interwencja profilaktyczna”
  • „Praca nauczyciela z ofiarami i sprawcami przemocy- diagnoza i interwencja”
  • „Czy profilaktyka może być odpowiedzią na problemy wychowawcze w szkole?”
  • „Diagnoza zapotrzebowania na profilaktykę w szkole”
  • „Substancje psychoaktywne i ich wpływ na współczesną młodzież”
  • „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”
  • „Szkoła dla rodziców i wychowawców (cz. I)”
  • „Budowanie lokalnego systemu opieki na dzieckiem”
  • „Indywidualny Plan Działania jako narzędzie wpierania klienta”
  • „Orientacja i poradnictwo zawodowe”
  • „Strategie motywowania uczniów do nauki”
  •  „Dysleksja rozwojowa: organizowanie i udzielanie pomocy dzieciom ze specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania w szkołach i placówkach”
  •  „Metoda integracji sensorycznej we wspomaganiu rozwoju mowy u dzieci”
  • „Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa” (cz. I i II)
  • „Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się (ACC)” (I stopień)
  • „Zasady psychologicznej interpretacji wybranych technik diagnostycznych”
  • „Uprawnienia diagnostyczne: Skala Inteligencji Stanford-Binet 5”
  • Uprawnienia diagnostyczne: „Bateria metod diagnozy rozwoju psychomotorycznego dzieci 5- i 6-letnich” (Bateria 5/6), „Bateria metod diagnozy przyczyn trudności szkolnych u dzieci ośmioletnich” (Bateria 8), „Bateria GIM w praktyce diagnostycznej”
  • „Karty oceny rozwoju psychoruchowego KORP- test do diagnozy funkcjonalnej rozwoju dziecka w wieku od 1 m. ż. do 9 r. ż. ocena prawidłowego i zaburzonego rozwoju u dzieci”
  • Udział w szkoleniu: „Karty Oceny Zachowania i Emocji – KOZE” (Wyd. Komlogo)
  • „Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci. Objawy, diagnoza i terapia”.
  • „Zagubione w milczeniu- mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci: objawy, diagnoza oraz terapia” 
  • „Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym- etap I” (Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i lęku)

Marzena Pałasz

dietetyk, psychodietetyk

Kontakt: 606 407 221, e-mail: gabinet@marzenapalasz.pl, www: www.marzenapalasz.pl


Jestem dyplomowanym dietetykiem i psychodietetykiem oraz autorką książek („Jedz mądrze. Poradnik pozytywnego odżywiania” SBM 2018, „Atlas witamin” SBM 2018 i „Oczyszczanie organizmu” SBM 2021). 

Doświadczenie zawodowe:

Od 2008 roku prowadzę poradnię dietetyczną, w której zajmuję się dietetyką kliniczną oraz sportową. Pracuję także w poradniach specjalistycznych: w Poradni Zaburzeń Metabolicznych w Koninie, w Poradni Rehabilitacji Ogólnorozwojowej w Koninie oraz w Centrum Medycznym Lux Med w Poznaniu, w których prowadzę poradnictwo dietetyczne i leczenie żywieniowe w różnych jednostkach chorobowych. Współpracuję z profesjonalnymi klubami sportowymi (Akademicki Związek Sportowy, KKPK Medyk Konin, ZSR Start Zielona Góra, KU AZS UZ w Zielonej Górze), w których sprawuję kompleksową opiekę dietetyczną i psychodietetyczną nad sportowcami, pomagając w przygotowaniach do zawodów (m.in. Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Polski i Świata). Swoją wiedzę przekazuję jako wykładowca akademicki. Jestem także koordynatorem merytorycznym podyplomowych studiów na kierunku Psychodietetyka w AHE w Łodzi.

Jak pracuję:

Lata doświadczeń w pracy z pacjentami pokazały mi, że do osiągnięcia sukcesu w terapiach dietetycznych konieczne jest podejście indywidualne oraz holistyczne i nie ma standardów, które można odnieść do każdego pacjenta. Dlatego zdecydowałam się zagłębić w psychologiczne aspekty i ukończyłam studia psychodietetyczne, poszerzając moją ofertę o terapie zajmujące się zaburzeniami odżywiania, poprawą relacji z żywieniem oraz pomagając pacjentom uwikłanym w błędne koło odchudzania. Pracuję w oparciu o wiedzę naukową, popartą badaniami oraz wypracowanymi przez kilkunastoletnią praktykę doświadczenia. Dieta dla mnie jest elementem stylu życia, a nie kartką z jadłospisem do stosowania na chwilę. Największą radość sprawia mi to, że swoją pracą pomagam ludziom wprowadzać pozytywne zmiany w życiu. Mam to szczęście, że praca jest jednocześnie moją pasją, a każdego dnia czekają na mnie nowe wyzwania. Lata praktyki oraz doświadczenie zdobywane podczas pracy w poradniach specjalistycznych, klubach sportowych i podczas projektów zawodowych pozwalają mi skutecznie i z pełną odpowiedzialnością troszczyć się o zdrowie, kondycję i urodę moich pacjentów.

Przygotowanie do zawodu zdobyłam kończąc studia na kierunkach:

  • Dietetyka (UP w Poznaniu) 
  • Psychodietetyka (WSB w Gdańsku)
  • Technologia żywności i żywienie człowieka (UP w Poznaniu)
  • Zarządzanie bezpieczeństwem żywności (UP w Poznaniu)
  • Przygotowanie pedagogiczne (WSPT w Koninie)

Dodatkowe uprawnienia:

  • School of insulinresistance therapy – SOIT (SPECJALISTA PRZYJAZNY INSULINOOPORNYM)
  • Specjalista rekomendowany przez Fundację Insulinooporność
  • Audytor wewnętrzny systemu HACCP

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, które są dla mnie inspiracją w poszukiwaniu praktycznych rozwiązań kulinarnych tak, aby brak czasu i pośpiech nie były przeszkodami w prowadzeniu zdrowej kuchni. Przy tym moje dietetyczne pomysły muszą zadowolić gusta najbardziej wybrednych krytyków kulinarnych, czyli dzieci. Udowadniam swoim pacjentom, że zdrowe odżywianie nie musi być skomplikowane i niesmaczne. Największą radość sprawia mi to, iż swoją pracą pomagam ludziom wprowadzać pozytywne zmiany w życiu. Mam to szczęście, że praca jest jednocześnie moją pasją, a każdego dnia czekają na mnie nowe wyzwania. Więcej o mnie: www.marzenapalasz.pl

Marta Maciąg

psycholog

Kontakt: 692 789 884


Psycholożka pracująca z osobami dorosłymi, indywidualnie i z parą. Absolwentka Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szkolenie terapeutyczne odbywam w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Ponadto szkolę się w różnych ośrodkach terapeutycznych, zdobywając wiedzę i umiejętności z zakresu terapii par i osób dorosłych. Odbywam również 3-letnie szkolenie w podejściu Somatic Experiencing® (SE) - psychofizjologicznej metodzie leczenia objawów traumy i łagodzenia chronicznego stresu.

Dużo uwagi przeznaczam na wspieranie par, szczególnie w sytuacji wahania się co do przyszłości związku (gdy jedna z osób lub obie myślą o rozstaniu). Korzystam w tym zakresie z doświadczeń i mądrości amerykańskich terapeutów specjalizujących się w tej tematyce. Od kilku lat uczę się Relational Life Therapy (podejścia do terapii par Terry’ego Real’a), myślenia terapeutycznego Esther Perel oraz Williama Doherty’ego (prowadzę konsultacje wg jego metodologii pracy z rozstającymi się małżeństwami tzw. rozważania na rozstaju). Szkolę się w podejściach uwzględniających psycholobiologiczne aspekty życia ze sobą w związku i rodzinie. 

Najczęściej współpracuję z osobami przeżywającymi kryzysy emocjonalne związane z ważnymi wydarzeniami życiowymi i odnajdywaniem się w roli rodzinnej i/ lub zawodowej. Bardzo bliska jest mi terapia koherencji, która opiera się o model transformacyjnej zmiany, bazując na łaczeniu doświadczeniowych metod terapeutycznych oraz neuronaukowych odkryć przydatnych w gabinecie psychologa. Jestem też trenerką FamilyLab Polska, które zajmuje się rozpowszechnianiem podejścia do rodzicielstwa Jespera Juula. 

Doświadczenie zawodowe jako psycholog zdobywałam w gabinetach prywatnych w Poznaniu, Pracowni Psychologii Klinicznej w Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz poznańskim oddziale Centrum Praw Kobiet. W Poznaniu pracuję w Dialogowni, gdzie prowadzę prywatne konsultacje dla osób dorosłych i par oraz współprowadzę warsztaty, najczęściej dla świeżo upieczonych rodziców oraz w zakresie usprawniania komunikacji. 


Ważne szkolenia: 

  • Szkolenia z Terapii koherencji  w Coherenece Therapy Institute oraz organizowane przez Wielkopolski Instytut Psychoterapii Ośrodek Psychoterapii dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin oraz Szkoleń Podyplomowych
  • The Mehrit Centre Foundations Program for Self-Reg - certyfikowany kurs z metody samoregulacji dr Stuarta Shankera (tzw. Self-Reg)
  • Logoterapia V. E. Frankla (Specjalizacja: Psychoterapia Integralna i Noo-psychoterapia) prowadzone przez Institute of Biofeedback and Noo-psychosomatic
  • Teoria Poliwagalna dla praktyków Somatic Experiencing (SE) w Instytucie Poliwagalnym
  • Discernment counselling  w The Doherty Relationship Institute – protokół pracy z ambiwalentnym nastawieniem co do związku w parze
  • Terapia skoncentrowana na emocjach (Emotion-Focused Therapy Level 1) prowadzony przez Kurta Rendersa w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie
  • Relational Life Therapy, Terry Real - Level 1, 2 oraz kursy tematyczne (np. Working with men - o pracy terapeutycznej z mężczyznami w terapii par; Rekonsolidacja pamięci w terapii par)
  • Szkolenie certyfikacyjne dla trenerów Familylab w Polsce prowadzone przez Familylab Polska
  • Szkolenia dla młodych profesjonalistów w Instytucie Pomocy Profesjonalnej w Poznaniu:
    • Historie, które leczą. Metafora i rytuał w pracy terapeutycznej
    • Dotkliwa nieobecność. Praca terapeutyczna z żałobą i stratą
    • Wspieranie pacjentów z doświadczeniami nadużycia seksualnego.
    • Choroby psychosomatyczne w podejściu systemowym
    • W poszukiwaniu miłości – podstawy pracy z parą w nurcie terapii skoncentrowanej na emocjach
    • Moc relacji w psychoterapii
  • Kurs terapii par w Instytucie Pomocy Profesjonalnej w Poznaniu
  • Podejście uważności (mindfulness) z elementami podejścia współczucia (compassion) w praktyce terapeutycznej
  • Szkolenie „Dialog motywujący” Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju osobistego MOC Poznania
  • Kurs pierwszego stopnia Racjonalnej Terapii Zachowania w Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu

Galeria

Intuicja
Intuicja
Intuicja
Ekspresja
Ekspresja
Afirmacja
Afirmacja
Poczekalnia
Poczekalnia

Intuicja

posługiwanie się intuicją jest cechą ogólnoludzką, a więc intuicję posiada każdy. Nie wszyscy jednak ją słyszą, a nawet gdy ją w sobie odnajdują - nie doceniają i ignorują. Intuicja oparta jest na głębokim kontakcie z samym sobą, to natychmiastowy wgląd bez udziału rozumowej analizy, poczucie, że coś jest „wiadome”. Słuchanie intuicji wymaga więc samoświadomości i zaufania do siebie.

Ekspresja

doświadczanie stanów psychicznych jest właściwością uniwersalną dla wszystkich ludzi, jednak sposób kontaktowania się z nimi i ich ekspresja, czyli wyrażanie, są niepowtarzalne. Ekspresja jest kształtowana m.in. poprzez wczesne doświadczenia, często naznaczone psychicznym cierpieniem, co może ją zniekształcać lub blokować. Psychoterapia daje szansę na odkrywanie, uwalnianie i lepsze rozumienie własnej ekspresji.

Afirmacja

oznacza świadomą, akceptującą zgodę na coś, uznanie czegoś za dobre. 

Afirmacja to pozytywne przekonania na własny temat i na temat własnego życia, nacechowane wyważoną akceptacją, oparte na pogłębionej świadomości siebie i historii swojego życia.

Poczekalnia

Kontakt

EMPATIA - pracownia psychoterapii i psychoedukacji

62-500 Konin, ul. Kościuszki 13a/19
Osiedle Villa Park (przy Parku Chopina)


Proszę o ustalanie terminów wizyt telefonicznie bezpośrednio z każdym specjalistą (jak najbardziej sms-owo- kiedy pracujemy w gabinecie nie odbieramy telefonu) lub mailem.
Na wszystkie pytania dotyczące wizyt chętnie odpowiemy  pod wskazanymi numerami  telefonu lub e-mailowo. Często szybciej i łatwiej możemy odpowiedzieć w formie pisemnej.
Jeśli nie odbieramy, oddzwonimy.

Klaudia Żudro


Iwona Michalak-Jędrzejczak


Olga Mocek


Krystyna Derucka


Wioletta Mijalska


Marta Wyrozumialska


Anna Ożegowska - TERAPIA ON-LINE


Romualda Zagozda-Frątczak


Marzena Pałasz


Marta Maciąg


Klaudia Żudro

psycholog

Kontakt: 573 004 661, e-mail: klaudia.z@empatia.konin.pl


Ukończyłam psychologię na UAM w Poznaniu (specjalność psychologia edukacji i seksuologia kliniczna) oraz Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Edukacji i Terapii w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywałam już podczas studiów, dzięki udziałowi w projekcie edukacyjnym AMUL, odbywając staże i praktyki w szkołach podstawowych w Poznaniu, w ośrodku Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa oraz w świetlicy socjoterapeutycznej. Rozwijałam się w pracy terapeutycznej z dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną prowadząc terapię zajęciową grupową i indywidualną. Do niedawna wspierałam psychologicznie uczniów i kadrę integracyjnej szkoły podstawowej Uni-Terra w Poznaniu. Obecnie, oprócz konsultacji i terapii psychologicznej, prowadzę trening rozwoju osobistego w projektach PTWM i PFRON, współpracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi chorymi na mukowiscydozę. Jestem także wsparciem dla rodziców osób dotkniętych tą chorobą. Prowadzę prywatną praktykę. W gabinecie służę wsparciem psychologicznym, konsultacjami psychologicznymi, pomocą w diagnozie trudności, z jakimi mierzą się osoby szukające pomocy psychologicznej. Wsparciem psychologicznym obejmuję dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Specjalizuję się we wspomaganiu funkcjonowania emocjonalnego, społecznego, towarzyszeniu w trudnych chwilach, udzielam pomocy w kryzysie emocjonalnym oraz psychoedukuję. Do pracy z dziećmi zapraszam rodziców, wspomagając cały system. Elastycznie dostosowuję się do potrzeb i możliwości klienta integrując wiedzę i narzędzia z różnych nurtów psychoterapeutycznych. Swoją pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji.

Ważne kursy i szkolenia:

  • Złość u dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, jak sobie z nią radzić. 
  • Nauka regulacji emocji u dzieci. 
  • Znaczenie złości w rozwoju dziecka w wieku szkolnym i przedszkolnym. 
  • Dziecko ze spektrum autyzmu w grupie. 
  • Zaburzenia lękowe u dzieci. 
  • Wyciszanki, relaksacje i ćwiczenia oddechowe dla dzieci. 
  • I Ogólnopolska Konferencja Psychologiczno-Psychoterapeutyczna „PsychoEdukujemy”. Seksualność, między normą a patologią. 
  • Współpraca z rodzicem. Komunikacja i wsparcie w codziennej pracy. 
  • Depresja u dzieci – jak chronić dziecko przed depresją? 
  • Mutyzm wybiórczy i trudności w rozwoju społecznym dzieci. 
  • Bajki terapeutyczne i psychoedukacyjne w pracy z dziećmi.
  • Zaburzenia integracji sensorycznej – wczesna diagnoza i wsparcie.
  • Teoria więzi – o przywiązaniu i jaki ma wpływ na rozwój dziecka. 

 

Iwona Michalak-Jędrzejczak

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta dorosłych, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, trener, trener TUS

Kontakt: 606 351 821, e-mail: iwona@empatia.konin.pl


Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta dorosłych  , psychoterapeuta dzieci i młodzieży, trener, trener TUS Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność „Psychologia kliniczna ”.Ukończyłam cykl półtorarocznych warsztatów z zakresu „ Gestalt-terapia holistyczna ”, „Studium umiejętności pracy z grupą” studia podyplomowe z zakresu” Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka „ UAM Poznań oraz Profesjonalną Szkołę Psychoterapii w Warszawie rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne , gdzie zdobyłam umiejętności psychoterapeutyczne w podejściu integracyjnym, aktualnie jestem na ścieżce nauki metody pracy z traumą Somatic Experencing. Bliska mi jest praca z ciałem.

Od 2004 roku jako nauczyciel akademicki , przekazuję wiedzę i doświadczenie młodym profesjonalistom.

Współpracuję z Instytutem Pomocy Profesjonalnej w Poznaniu oraz Instytutem Edukacji i Terapii w Poznaniu . Założyłam Pracownię Psychoterapii i Psychoedukacji „Empatia” w Koninie. (www.empatia.konin.pl)

Na co dzień specjalizuję się w:

  • psychoterapii osób dorosłych,
  • psychoterapii par,
  • diagnozie i terapii dzieci,
  • pracy terapeutycznej z rodziną
  • wsparciu, doradztwie i konsultacji dla rodziców dzieci w różnym wieku (w razie potrzeby w proces włączane jest także dziecko)

Swoją pracę terapeutyczną poddaję systematycznej superwizji klinicznej u certyfikowanych superwizorów PTP. Uczestniczę w wielu warsztatach , szkoleniach i treningach rozwojowych. Współpracuje z firmami i organizacjami pozarządowymi , prowadząc warsztaty i szkolenia. Zrealizowałam kilkadziesiąt projektów z obszaru pomocy społecznej, wsparcia emocjonalnego dzieci i ich rodzin, dorosłych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam w poradni psychologiczno-pedagogicznej, szkołach ,przedszkolach i gabinecie terapeutycznym pracując z dziećmi i ich rodzinami oraz osobami dorosłymi szukającymi wsparcia

Moja praca jest moją pasją. Nieustannie poruszają mnie zmagania moich Klientów, by zrozumieć siebie i uczynić swe życie lepszym. Towarzyszenie im na tej drodze i obserwowanie pojawiających się zmian w ich życiu, stanowi dla mnie sens tego, co robię.

Najważniejsze kursy i szkolenia:

  • Strategie zapobiegania i radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi
  • Figurki w przestrzeni
  • Ciało zna odpowiedź
  • Tiki-diagnoza i terapia
  • Dialog motywujący
  • Zaburzenia mikroflory jelitowej i nadwrażliwości pokarmowe w zaburzeniach ze spektrum autyzmu
  • Samouszkadzanie i zachowania samobójcze u dzieci i młodzieży - czy na pewno moda?
  • Metoda Knill
  • Podstawy psychoterapii Gestalt , sen oraz ciało w procesie psychoterapii
  • Pedagogika Marii Montessori
  • Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno twarzowych
  • Współpracujący rodzic
  • Letnia Szkoła Psychoterapii-Psychoterapia Par
  • Wykorzystanie inteligencji Wielorakiej w Zabawach Fundamentalnych
  • Bajkoterapia część 1, 2
  • Nowoczesne metody pracy z dzieckiem
  • Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne-poziom 2
  • Metoda Pedagogika Klanzy
  • Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne-poziom 1
  • Metody integracyjne w pracy z grupą-wprowadzenie do pedagogiki zabawy
  • Terapia behawioralna dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu-1,2,3 stopień
  • Pomoc psychologiczna dziecku z mutyzmem wybiórczym i jego Rodzinie
  • Doświadczenie obserwacji niemowląt w warsztacie psychoterapeuty
  • Interwencja kryzysowa w szkole
  • Jak radzić sobie z dzieckiem o zaburzonym zachowaniu
  • Kinezjologia edukacyjna
  • Praca w zakresie integracji sensorycznej
  • Szkoła dla rodziców i wychowawców
  • Praca terapeutyczna z dzieckiem niepełnosprawnym i jej efekty
  • Metody i formy przeciwdziałania niepożądanym zachowaniom uczniów oraz agresji w szkole
  • Model eliminacyjno-rożnicowy zaburzeń: autyzm, zespółAspergera(autystyczne spektrum), wrodzona afazja rozwojowa, zespól Tourette’a, Zespoł ADHD;
  • Autyzm-problemy diagnozy, klasyfikacja i różnicowanie autyzmu.
  • Makaton-Program Rozwoju Komunikacji
  • Efektywne formy współpracy z rodzicami.
  • Metody diagnozy systemu rodzinnego.”Od Genotypu do profilu rodziny”
  • Diagnoza zespołu nadpobudliwości psychoruchowej
  • Teoria integracji sensorycznej w diagnozie i terapii dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi
  • Psychorysunek w diagnozie i terapii
  • „Metody stymulacyjne w diagnozie i terapii dzieci autystycz-nych”
  • Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa(1,2,3 r.ż)
  • „Graficzny obraz psychiki człowieka. Interpretacja psychologiczna testu Drzewa Ch. Kocha”
  • „Diagnoza pedagogiczna dzieci z deficytami rozwojowymi w wieku od 0 do 12 lat- PEP-R” - szkolenie;
  • „Terapia behawioralna i edukacja dzieci z autyzmem” - szkolenie

Pasjonuję się moją „strefą komfortu”, w której są dzieci, rodzina, książki , taniec i aranżacja wnętrza.

Opinie: https://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/iwona-michalak-jedrzejczak,23082/psycholog-psycholog-dzieciecy-psychoterapeuta/konin/

Olga Mocek

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, certyfikowany trener umiejętności społecznych

Kontakt: 575 932 424, e-mail: olga.m@empatia.konin.pl


Prowadzę konsultację, udzielam pomocy psychologicznej oraz wsparcia dzieciom i ich rodzicom w kontekście: radzenia sobie z emocjami, sytuacji okołorozwodowych, zaburzeń lękowych, zaburzeń depresyjnych, samooceny i trudności w relacjach rówieśniczych. Pracuję również z młodzieżą, która przechodzi przez okres rozwojowy. W pracy kluczową wartością dla mnie jest pomoc klientowi w wyjściu z kryzysu, a praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.     

W codziennej praktyce zawodowej głównie opieram się o metody wywodzące się z: 

  • Rodzicielstwa Bliskości
  • Porozumienia Bez Przemocy
  • Pozytywnej Dyscypliny
  • Mediacji rówieśniczych 
  • Mindfulness 
  • Technik pracy z ciałem
  • Self-Compassion

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji klinicznej u certyfikowanych superwizorów PTP. Fascynuje mnie praca z ciałem, a podejście holistyczne jest mi bardzo bliskie, dlatego też nieustannie biorę udział w wielu warsztatach rozwojowych między innymi: Kurs Redukcji Stresu Oparty na Uważności MBSR (Mindfulness-Bassed Stress Reduction), Trening TRE (Trauma Releasing Exercises).

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w: prywatnej praktyce, Instytucie Psychologii i Edukacji Dziecka im. Ewy Gordziej-Niewczyk, Fundacji Dzieci Wrzesińskich, Poradni Zdrowia Psychicznego, Szkołach, Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym.

Ważne kursy i szkolenia

  • Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt
  • Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Studium Terapii Dzieci i Młodzieży
  • Instytut Edukacji Terapii, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży
  • Instytut Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych,  przygotowanie pedagogiczne
  • "Praca z ciałem i techniki terapii zabawą w obniżaniu napięcia i regulacji wysoko wrażliwych dzieci" Anna Korobczak
  • Self-Compassion i zabawy budujące poczucie własnej wartości w praktyce terapeutycznej z dziećmi" Anna Korobczak
  • „Terapia mutyzmu wybiórczego w podejściu poznawczo-behawioralnym” TherapyTools Anna Lewandowska
  • „Kreatywne interwencje poznawczo-behawioralne w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży” Anna Lewandowska Psycholog
  • „Profilaktyka stanów depresyjnych i lękowych u dzieci młodzieży po okresie izolacji” Centrum Innowacyjnej Profilaktyki Epsilon
  • „Trener Metod Relaksacyjnych dla Dzieci” Studio Psychologiczne Joanna Węglarz
  • „(Nie)widzialna Nastoletnia Depresja” Forum Przeciw Depresji
  • „Wprowadzenie założeń porozumienia bez przemocy, rozwiązywania konfliktów metodą SNO i wspierającego reagowania na złość do przedszkoli i klas I-V” Katarzyna Dworaczyk
  • „Gdy wszystko przestaje mieć sens. Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci, chorobie i rozwodzie?”  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  • „Zaburzenia SI- Badanie przesiewowe i wsparcie rozwoju” Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO
  • „Minimediacje SNO – Być częścią rozwiązania, zamiast częścią konfliktu” Alicja Staszczuk Akredytowana mediatorka i trenerka Mini mediacji SNO
  • „Gra (nie)warta świeczki. Czy da się pracować z niezmotywowanym klientem?” Instytut Pomocy Profesjonalnej
  • „Praktyk Metody Kids’ Skills Dam radę! Oraz Jestem z Ciebie dumny” Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Instytut Psychologii i Edukacji Dziecka
  • „Akademia Praktyka. Wprowadzenie do pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w nurcie poznawczym” TherapyTools Anna Lewandowska 
  • “Uzależnienia cyfrowe u dzieci i młodzieży. Problem, zapobieganie, wsparcie” Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego „PBS Humlard”
  • „Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych TUS SST” Zachdniopomorskie Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości
  • „O dzieciach i nastolatkach w kontekście ich rozwoju i relacji z rodzicami” Uniwersytet SWPS
  • „Podejście do dziecka według koncpecji Jaspera Juula” 7 godzin,Collegium Da Vinci Anna Mazek
  • „Terapia zabawą i narzędzia pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą” Pracownia Psychologii i Psychoprofilaktyki

Prywatnie jestem pasjonatką spacerów leśnych, jogi, psów i dobrej kawy.

Krystyna Derucka

neurologopeda

Kontakt: 534 281 500, e-mail: krystyna.d@empatia.konin.pl


Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - studia podyplomowe pedagogiki specjalnej w zakresie logopedii oraz studiów podyplomowych w zakresie neurologopedii na Uniwersytecie Gdańskim. 

Prowadzę zajęcia logopedyczno – pedagogiczne rozwiązując problemy związane z szeroko rozumianym procesem porozumiewania się (profilaktyka neurologopedyczna, wady wymowy, jąkanie, opóźniony rozwój mowy, niesamoistny opóźniony rozwój mowy, dyzartria, afazja,  specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka).

Jako neurologopeda mam przyjemność pracować nie tyko z dziećmi, ale też z osobami dorosłymi. Dbam o rzetelność prowadzonej przeze mnie terapii, której głównym celem jest usuwanie barier w komunikacji językowej, często znacznie zaburzających rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny pacjenta.

W trosce o wysoki standard prowadzonej terapii nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe oraz rozwijam warsztat pracy uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach logopedycznych.

Ważniejsze szkolenia i warsztaty:

  • Stymulacja traktu ustno – twarzowego. 
  • FTM – Fizjologiczna Terapia Miofunkcjonalna (terapia zaburzeń ustnej fazy połykania i oddychania u dzieci od 4 roku życia z dyslalią obwodową.
  • Ocena funkcjonalna traktu ustno – twarzowego. Mioterapia (podejście autorskie Eweliny Mendala – Kwoczek). 
  • Ankyloglossia u noworodków i niemowląt. Diagnoza i terapia.
  • Wprowadzenie AAC u osób z wieloraką niepełnosprawnością - stopień II.
  • Wprowadzenie AAC u osób z wieloraką niepełnosprawnością.
  • Diagnoza i terapia jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia z uwzględnieniem konsekwentnej współpracy z rodziną. 
  • Szkolenie I, II, III stopnia Makaton. Program Rozwoju Komunikacji Makaton PRKM
  • Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dzieci z grupy ryzyka na podstawie metod neurorozwojowych, ergoterapii  w pediatrii i integracji sensomotorycznej oraz terapii osób dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi. 
  • Terapia neurobiologiczna - Centrum Metody Krakowskiej.
  • Manipulacje ustno twarzowe – techniki usprawniające narządy mowy i redukujące ból.
  • Szkolenie z zakresu diagnozy AAC. Stosowanie oceny efektywności porozumiewania się dzieci niemówiących z użyciem narzędzia -  „Sprawdź jak się porozumiewam”.
  • Diagnostyka i terapia neurologopedyczna (moduł I, II rozwijający) - zaburzenia funkcji oralnych związanych z poborem pokarmów i nadawaniem mowy (0 -1 r. ż).
  • Diagnostyka i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych w przebiegu pasażu pokarmowego oraz rozwoju komunikacyjnego.
  • Symultaniczno - sekwencyjna nauka czytania” - Centrum Metody Krakowskiej.
  • Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji (niesłyszących, autystycznych, z afazją) - Centrum Metody Krakowskiej.
  • Terapia logopedyczna dziecka z niepełnosprawnością intelektualną i zespołem Downa.
  • Wykorzystanie elementów metody werbo – tonalnej w terapii dziecka z zaburzonym  rozwojem mowy. 
  • Terapia ręki – stopień I/II.

Wioletta Mijalska

pedagog specjalny, terapeuta metody Johansena

Kontakt: tel.607 846 670, e-mail: wioletta@empatia.konin.pl


Jestem pedagogiem specjalnym z ponad 15 letnim stażem pracy. Pracuję z dziećmi z różną niepełnosprawnością intelektualną oraz z autyzmem.

Wykształcenie

  • Studia licencjackie- Edukacja wczesnoszkolna PWSZ Konin, 2001
  • Studia magisterskie -Pedagogika opiekuńcza WSHE Łódź, 2004
  • Studia podyplomowe- Rehabilitacja i edukacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopegagogika) UAM Poznań, 2006
  • Studia podyplomowe- Wczesne wspomaganie rozwoju i edukacji uczniów autystycznych WSNHiD Poznań, 2009
  • Ważniejsze szkolenia-
    • Johansen IAS-Indywidualna Stymulacja Słuchu-certyfikowany kurs
    • Terapia behawioralna dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu I ,II,III
    • Makaton program rozwoju komunikacji I II stopień
    • Terapia ręki I,II stopień
    • Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce-program szkolny wg odruchów dr Sally Goddard
    • Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami u dzieci?
    • Wstęp do Sensoplastyki oraz uzyskanie stopnia trenera

Oferuję

  • Terapię Johansena –IAS
  • Inywidualna Stymulacja Słuchu Johansena IAS jest skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu.
  • Terapię pedagogiczną
  • Porady i wskazówki dla rodziców w ramach zachowań trudnych, systemem motywacyjnym uczniów oraz pracy planami aktywności.

Marta Wyrozumialska

psycholog, psychoterapeuta

Kontakt: 507 464 004, e-mail: marta.w@empatia.konin.pl


Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewiczaw Poznaniu, specjalność: Psychoterapia Zaburzeń Psychicznych z zakresu Psychologii Klinicznej, Doradztwo Zawodowe z zakresu Psychologii Pracy i Organizacji. Posiadam również przygotowanie pedagogiczne.

Pracuję w podejściu systemowym (Kursy Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej), który ogniskuje się na funkcjonowaniu człowieka w podstawowym systemie, jakim jest rodzina. Nieustannie szkolę się . Moja aktywność zawodowa koncentruje się na konsultowaniu, udzielaniu wsparcia psychologicznego, doradztwie, poradnictwie i psychoterapii osób dorosłych, nastolatków, par i rodzin. Moimi klientami są głównie osoby borykające się z depresją, lękami, doświadczają  przeciążenia codziennym stresem, z którym chcą się nauczyć radzić, bądź sytuacyjnymi kryzysami emocjonalnymi,problemami interpersonalnymi. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji klinicznej u certyfikowanych superwizorów PTP.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w rożnych kontekstach: klinicznym (Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie), pomocy społecznej- współpraca z GOPS, z nastolatkami w zakresie placówki opiekuńczo-wychowawczej, prowadziłam również poradnictwo i treningi umiejętności miękkich i radzenia sobie ze stresem dla osób bezrobotnych, wykluczonych społecznie, niepełnosprawnych.

W mojej pracy najbardziej podoba mi się możliwość stałego rozwoju, nabywania nowych umiejętności i wiedzy, spotykania  nowych osób i poznawania rożnych kontekstów. 

Prywatnie uwielbiam podróżować i amatorsko fotografować otaczającą rzeczywistość.

Najważniejsze kursy i szkolenia:

W trakcie: 

  • Specjalizacja Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży (2020-2023r.) Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ukończone:

  • (GIM)BAZA WIEDZY O TERAPII NASTOLATKÓW. Jak wspierać młodzież w wieku 13-18 lat w radzeniu sobie z trudnościami. 
  • Kurs Zaawansowany Terapii Systemowej, WTTS Poznań
  • Kurs Podstawowy Terapii Systemowej, WTTS Poznań
  • „Romans z terapią par”- Jak efektywnie pomagać osobom pozostającym w bliskich relacjach, IPP Poznań
  • Wprowadzenie do terapii schematów , IPP Poznań
  • „Gdy życie pyta o sens”- praca z żałobą, choroby psychosomatyczne, psycholog w kontekście leczenia paliatywnego, IPP Poznań
  • Wstęp do myślenia systemowego, IPP Poznań
  • „Kiedy życie boli za bardzo”- autoagresja i próby samobójcze,  IPP Poznań
  • „Zanim się rozstaniemy”- praca z parą, która chce uratować swój związek, IPP Poznań
  • Metody badań neuropsychologicznych w diagnostyce różnicowej dzieci i dorosłych, Centrum Stymulacji Rozwoju Dziecka oraz Centrum Psychoterapii i Treningów Psychologicznych Poznań
  • Diagnoza neuropsychologiczna zespołów otępiennych, Akademia Psyche Kraków
  • Kurs Dokształcający w Zakresie Przygotowania Pedagogicznego, UAM Poznań

Anna Ożegowska - TERAPIA ON-LINE

TERAPIA ON-LINE

psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Kontakt: 600 357 323, e-mail: anna.k@empatia.konin.pl


Jestem Psychologiem, w 2011 roku ukończyłam Psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza W Poznaniu, specjalność kliniczna. Od 2011roku rozpoczęłam pracę zawodową w poradni zdrowia psychicznego i poradni leczenia uzależnień. Przez ostatnie siedem lat pracowałam  w różnych podmiotach leczniczych i socjoterapeutycznych, oraz podmiotach z obszaru psychologii pracy. Dzięki aktywności zawodowej zgromadziłam doświadczenie w pracy psychologicznej oraz psychoterapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, rodziinami, dorosłymi ;w formie pracy indywidualnej i  grupowej. Jednocześnie brałam udział w szkoleniach, podnoszących moje kompetencje zawodowe. Jestem absolwentką specjalistycznego, czteroletniego szkolenia w  Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodka Regeneracja W Warszawie.  Uzyskałam tytuł Certyfikowanego Specjalisty Terapii Uzależnień, umożliwiający mi pracę psychoterapeutyczną w zakresie uzależnień, przede wszystkim ukierunkowałam się w obszarze uzależnień od nowych technologii wśród dzieci i młodzieży. Brałam udział w rocznym szkoleniu w Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej z zakresu zaburzeń u osób dorosłych, pierwszym roku Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, Szkoleniu 101 z Analizy Transakcyjnej. Ukończyłam także szereg szkoleń tematycznych z zakresu psychoterapii.

Na co dzień specjalizuję się w:

  • konsultacjach psychologicznych dla rodziców w zakresie wsparcia i doradztwa dotyczącego problemów wychowawczych, kryzysów rozwojowych, zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży,
  • psychoterapii osób dorosłych,
  • psychoterapii dzieci  i młodzieży,
  • konsultacjach rodzinnych
  • terapii uzależnień i współuzależnień od substancji psychoaktywnych i uzależnienia behawioralne od nowych technologii (komputer, gry, Internet, media społecznościowe, hazard, zakupy online)- - -
  • warsztaty kompetencji wychowawczych dla rodziców i umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży
  • warsztaty i konsultacje  profilaktyczne w zakresie uzależnień behawioralnych(komputer, gry, Internet, hazard) oraz uzależnień od substancji psychoaktywnych

Regularnie biorą udział w szkoleniach doskonaląc swój warsztat, swoją pracę  poddaję systematycznej superwizji.

Moja praca jest dla mnie źródłem samorealizacji i rozwoju. Zaangażowanie w pracę z klientami przynosi mi  satysfakcję. Źródłem przyjemności pozazawodowej są dla mnie podróże, gotowanie- fascynuje mnie kuchnia indyjska, tajska i japońska, zaangażowanie w sport (regularnie uprawiam fitness, tenis, uwielbiam mecze piłki nożnej) i najcenniejsze w moim życiu, czyli czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

Wykształcenie i szkolenia:

  • 2006- 2011r. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydział Nauk Społecznych. Kierunek Psychologia. studia magisterskie stacjonarne, specjalność kliniczna.
  • 2018- 2022r. Szkoła Psychoterapii Dzieci i Młodzieży organizowane przez Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek Regeneracja w Warszawie
  • 11.2017-  05.2018    Udział w szkoleniu Studium 101 w nurcie Analizy  Transakcyjnej organizowanym przez Centrum Analizy Transakcyjnej    w Poznaniu.
  • 04.2018 Szkolenie z zakresu Interwencji kryzysowej w pracy z dziećmi i młodzieżą. Organizowane przez Instytut Edukacji i Terapii w Poznaniu.
  • 12.2017 - Szkolenie z zakresu prowadzenia treningów umiejętności społecznych TUSS SST dla dzieci i młodzieży i osób dorosłych z dysfunkcjami w sferze społecznej, a szczególnie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i z Zespołem Downa, z zaburzeniami psychicznymi, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera oraz zaburzeniami zachowania. Organizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Szkoleń i Wspierania Przedsiębiorczości.  
  • 2012-2016 Specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków w zakresie  Specjalisty Terapii Uzależnień  organizowanego przez Polską Federacją Społeczności Terapii Uzależnień organizowanego przez Polską Federacją Społeczności Terapeutycznych. 
  • 2010-2011 Szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych, blok roczny w Poznaniu, organizowany przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
  • 2010-2011 Udział w pierwszym roku Studium Psychoterapii  Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne.

Szkolenia tematyczne m.in.: 

  • Techniki relaksacji w terapii dzieci i młodzieży
  • Terapeutyczne narzędzia w pracy ze złością  i agresją dziecięcą
  • Terapia uzależnień behawioralnych w pracy z dziećmi i młodzieżą
  • Interwencja kryzysowa w pracy z dziećmi i młodzieżą
  • Dziecko w sytuacji rozwodu
  • Terapia zabawą
  • Praca z traumą
  • Praca z rodziną i dzieckiem, w sytuacji przemocy

Romualda Zagozda-Frątczak

psycholog, doradca zawodowy, socjoterapeuta, terapeuta środowiskowy

Kontakt: 603 933 722, e-mail: romualda@empatia.konin.pl


Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność „Psychologia kliniczna” oraz „Psychologia edukacji” (2002 rok). Absolwentka studiów podyplomowych dających kwalifikacje do pracy w obszarze doradztwa zawodowego (2006 rok) i socjoterapii (2012 rok). Ukończyłam także studia podyplomowe w zakresie „Pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii” (2007) oraz studium z zakresu „Opiniowania sądowo-psychologicznego z udziałem dzieci” (2009 rok). Odbyłam cykl półtorarocznych warsztatów z zakresu psychoterapii „Gestalt-terapia holistyczna” (2004 rok). Posiadam także kwalifikacje pedagogiczne dla czynnych zawodowo nauczycieli (od 2004 roku) oraz kwalifikacje do pracy jako terapeuta środowiskowy (Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, 2016 rok). Ukończyłam 4-letnie kształcenie specjalizacyjne w zakresie psychologii klinicznej: „Psychologia kliniczna zaburzeń psychicznych” (Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie). 

Od 2003 roku pracuję jako nauczyciel-psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku, gdzie uzyskałam stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego i zajmuję się m. in.:

  • diagnozą psychologiczną możliwości intelektualnych dzieci, młodzieży i dorosłych, odchyleń i zaburzeń rozwojowych u  dzieci i młodzieży, deficytów neuropsychologicznych dorosłych;
  • opiniowaniem i orzecznictwem o różnych formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej;
  • terapią psychologiczną dzieci i młodzieży, interwencją w kryzysie (zaburzenia emocjonalne i zachowania, trudności adaptacyjne, kryzysy rozwojowe, zaburzenia po stresie traumatycznym, m. in. w zakresie przemocy i różnego rodzaju traumatycznych doświadczeń);
  • poradnictwem psychologicznym (indywidualne porady i konsultacje dla nauczycieli oraz rodziców dotyczące trudności dydaktyczno-wychowawczych oraz  indywidualne porady i konsultacje dla dzieci i młodzieży mających trudności w obszarze funkcjonowania psychospołecznego);
  • profilaktyką (zajęcia psychoedukacyjne, profilaktyczne dla dzieci i młodzieży oraz prelekcje, wykłady, pogadanki dla rodziców i nauczycieli);
  • doradztwem zawodowym (diagnoza predyspozycji zawodowych i wsparcie w wyborze dalszego kierunku kształcenia).

Od 2006 roku współpracuję z Instytucjami Wymiaru Sprawiedliwości (Sądy, Prokuratury, Policja) jako biegły sądowy. Obecnie pełnię 3 kadencję funkcję biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Koninie w dziedzinie psychologii.

Swoje doświadczenie zawodowe (warsztaty psychologiczne, poradnictwo i wsparcie psychologiczne) zdobywałam współpracując z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Turku (w latach 2006-2011), poprzez udział w realizacji różnych projektów ministerialnych i EFS nakierowanych m. in. na rodziny zastępcze, osoby niepełnosprawne i ich rodziny, wychowanków opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze (Projekty: „Poznaj siebie i innych”, „Zanim nie jest za późno”, „Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych”, „Na jutro pracujemy już dziś”, „Rodzina to podstawa”, „Asystent rodziny w systemie opieki zastępczej w powiecie turecki”, „Móc to chcieć- wydarzenie społeczno-artystyczne i towarzysząca mu kampania informacyjna związana z Europejskim Rokiem Wali z Ubóstwem i Wykluczeniem społecznym…”). Od 2007 roku współpracuję także z Centrum Zdrowia Psychicznego w Turku, gdzie zdobywam doświadczenie kliniczne, które w ciągu ostatnich 4 lat pogłębiałam także podczas staży specjalizacyjnych (na oddziałach psychiatrycznych, neurologicznych, somatycznych- łącznie 16 miesięcy staży) Mam także doświadczenia z pracy w szkole (Gimnazjum nr 2), w punkcie konsultacyjnym przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (w Gminie Dobra) oraz we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami („Przystań”, „Tu i Teraz”). 

Na co dzień specjalizuję się w:

  • poradnictwie i wsparciu psychologicznym osób dorosłych,
  • diagnozie i terapii dzieci,
  • wsparciu, doradztwie i konsultacji dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. 

Najważniejsze kursy i szkolenia:

  • „Jak pokonywać behawioralne i emocjonalne problemy u dzieci i młodzieży- taktyki usuwania czynników wyzwalających trudne zachowania uczniów oraz szybkie reaktywne formy radzenia sobie w sytuacjach trudnych”.
  • „Nowe uzależnienia wśród dzieci i młodzieży, zachowania ryzykowne- praca metodą dialogu motywującego”(ROPS Poznań)
  • „Wprowadzenie do pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w nurcie poznawczym” (Therapy Tools)
  • „Kreatywne interwencje poznawczo-behawioralne w terapii zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży” (Therapy Tools)
  • Szkolenie z metody Kids Skill’s (ROPS Poznań)
  • „Szkolenie personelu medycznego z zakresu psychoonkologii”
  • „Szkolenie z zakresu psychoonkologii oraz metod pracy z rodziną dotkniętą chorobą onkologiczną”
  • „Grupy podwyższonego ryzyka, a zachowania samobójcze”
  • Konferencja: „II kongres suicydologiczy” (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)
  • „Praca z dzieckiem z zespołem Aspergera w szkole masowej”.
  • „Omówienie wskazań amerykańskich oraz europejskich grup ekspertów na temat diagnozowania i leczenia ADHD. Specyficzne metody radzenia sobie z objawami zespołu nadpobudliwości psychoruchowej oraz nastolatki a ADHD”
  • „Emocjonalne krzywdzenie i zaniedbywanie dzieci- rozpoznanie, diagnoza i terapia”
  • „Krzywdzenie fizyczne dzieci- rozpoznawanie i zapobieganie”
  • „Dziecko w sytuacji rozstania rodziców”
  • „Dziecko krzywdzone- od podejrzenia do interwencji”
  • „Powiedz komuś- jak pomóc dzieciom dręczonym i molestowanym”
  • „Wieczne dzieci czy dorośli- problem seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną”
  • „Dziecko- ofiara przemocy seksualnej w postępowaniu karnym”
  • „Pomoc dzieciom- ofiarom przestępstw” (konferencje 2008, 2009, 2010)
  • „Zasady przesłuchiwania małoletnich świadków w trybie art. 185 a”
  • „Mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów”
  • Udział w konferencji: „Dziecko pokrzywdzone przestępstwem” (Fundacja Dajemy dzieciom Siłę)
  •  „Rozwiązywanie konfliktów w szkole”
  • „Szkolna interwencja profilaktyczna”
  • „Praca nauczyciela z ofiarami i sprawcami przemocy- diagnoza i interwencja”
  • „Czy profilaktyka może być odpowiedzią na problemy wychowawcze w szkole?”
  • „Diagnoza zapotrzebowania na profilaktykę w szkole”
  • „Substancje psychoaktywne i ich wpływ na współczesną młodzież”
  • „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”
  • „Szkoła dla rodziców i wychowawców (cz. I)”
  • „Budowanie lokalnego systemu opieki na dzieckiem”
  • „Indywidualny Plan Działania jako narzędzie wpierania klienta”
  • „Orientacja i poradnictwo zawodowe”
  • „Strategie motywowania uczniów do nauki”
  •  „Dysleksja rozwojowa: organizowanie i udzielanie pomocy dzieciom ze specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania w szkołach i placówkach”
  •  „Metoda integracji sensorycznej we wspomaganiu rozwoju mowy u dzieci”
  • „Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa” (cz. I i II)
  • „Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się (ACC)” (I stopień)
  • „Zasady psychologicznej interpretacji wybranych technik diagnostycznych”
  • „Uprawnienia diagnostyczne: Skala Inteligencji Stanford-Binet 5”
  • Uprawnienia diagnostyczne: „Bateria metod diagnozy rozwoju psychomotorycznego dzieci 5- i 6-letnich” (Bateria 5/6), „Bateria metod diagnozy przyczyn trudności szkolnych u dzieci ośmioletnich” (Bateria 8), „Bateria GIM w praktyce diagnostycznej”
  • „Karty oceny rozwoju psychoruchowego KORP- test do diagnozy funkcjonalnej rozwoju dziecka w wieku od 1 m. ż. do 9 r. ż. ocena prawidłowego i zaburzonego rozwoju u dzieci”
  • Udział w szkoleniu: „Karty Oceny Zachowania i Emocji – KOZE” (Wyd. Komlogo)
  • „Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci. Objawy, diagnoza i terapia”.
  • „Zagubione w milczeniu- mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci: objawy, diagnoza oraz terapia” 
  • „Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym- etap I” (Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i lęku)

Marzena Pałasz

dietetyk, psychodietetyk

Kontakt: 606 407 221, e-mail: gabinet@marzenapalasz.pl, www: www.marzenapalasz.pl


Jestem dyplomowanym dietetykiem i psychodietetykiem oraz autorką książek („Jedz mądrze. Poradnik pozytywnego odżywiania” SBM 2018, „Atlas witamin” SBM 2018 i „Oczyszczanie organizmu” SBM 2021). 

Doświadczenie zawodowe:

Od 2008 roku prowadzę poradnię dietetyczną, w której zajmuję się dietetyką kliniczną oraz sportową. Pracuję także w poradniach specjalistycznych: w Poradni Zaburzeń Metabolicznych w Koninie, w Poradni Rehabilitacji Ogólnorozwojowej w Koninie oraz w Centrum Medycznym Lux Med w Poznaniu, w których prowadzę poradnictwo dietetyczne i leczenie żywieniowe w różnych jednostkach chorobowych. Współpracuję z profesjonalnymi klubami sportowymi (Akademicki Związek Sportowy, KKPK Medyk Konin, ZSR Start Zielona Góra, KU AZS UZ w Zielonej Górze), w których sprawuję kompleksową opiekę dietetyczną i psychodietetyczną nad sportowcami, pomagając w przygotowaniach do zawodów (m.in. Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Polski i Świata). Swoją wiedzę przekazuję jako wykładowca akademicki. Jestem także koordynatorem merytorycznym podyplomowych studiów na kierunku Psychodietetyka w AHE w Łodzi.

Jak pracuję:

Lata doświadczeń w pracy z pacjentami pokazały mi, że do osiągnięcia sukcesu w terapiach dietetycznych konieczne jest podejście indywidualne oraz holistyczne i nie ma standardów, które można odnieść do każdego pacjenta. Dlatego zdecydowałam się zagłębić w psychologiczne aspekty i ukończyłam studia psychodietetyczne, poszerzając moją ofertę o terapie zajmujące się zaburzeniami odżywiania, poprawą relacji z żywieniem oraz pomagając pacjentom uwikłanym w błędne koło odchudzania. Pracuję w oparciu o wiedzę naukową, popartą badaniami oraz wypracowanymi przez kilkunastoletnią praktykę doświadczenia. Dieta dla mnie jest elementem stylu życia, a nie kartką z jadłospisem do stosowania na chwilę. Największą radość sprawia mi to, że swoją pracą pomagam ludziom wprowadzać pozytywne zmiany w życiu. Mam to szczęście, że praca jest jednocześnie moją pasją, a każdego dnia czekają na mnie nowe wyzwania. Lata praktyki oraz doświadczenie zdobywane podczas pracy w poradniach specjalistycznych, klubach sportowych i podczas projektów zawodowych pozwalają mi skutecznie i z pełną odpowiedzialnością troszczyć się o zdrowie, kondycję i urodę moich pacjentów.

Przygotowanie do zawodu zdobyłam kończąc studia na kierunkach:

  • Dietetyka (UP w Poznaniu) 
  • Psychodietetyka (WSB w Gdańsku)
  • Technologia żywności i żywienie człowieka (UP w Poznaniu)
  • Zarządzanie bezpieczeństwem żywności (UP w Poznaniu)
  • Przygotowanie pedagogiczne (WSPT w Koninie)

Dodatkowe uprawnienia:

  • School of insulinresistance therapy – SOIT (SPECJALISTA PRZYJAZNY INSULINOOPORNYM)
  • Specjalista rekomendowany przez Fundację Insulinooporność
  • Audytor wewnętrzny systemu HACCP

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, które są dla mnie inspiracją w poszukiwaniu praktycznych rozwiązań kulinarnych tak, aby brak czasu i pośpiech nie były przeszkodami w prowadzeniu zdrowej kuchni. Przy tym moje dietetyczne pomysły muszą zadowolić gusta najbardziej wybrednych krytyków kulinarnych, czyli dzieci. Udowadniam swoim pacjentom, że zdrowe odżywianie nie musi być skomplikowane i niesmaczne. Największą radość sprawia mi to, iż swoją pracą pomagam ludziom wprowadzać pozytywne zmiany w życiu. Mam to szczęście, że praca jest jednocześnie moją pasją, a każdego dnia czekają na mnie nowe wyzwania. Więcej o mnie: www.marzenapalasz.pl

Marta Maciąg

psycholog

Kontakt: 692 789 884


Psycholożka pracująca z osobami dorosłymi, indywidualnie i z parą. Absolwentka Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szkolenie terapeutyczne odbywam w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Ponadto szkolę się w różnych ośrodkach terapeutycznych, zdobywając wiedzę i umiejętności z zakresu terapii par i osób dorosłych. Odbywam również 3-letnie szkolenie w podejściu Somatic Experiencing® (SE) - psychofizjologicznej metodzie leczenia objawów traumy i łagodzenia chronicznego stresu.

Dużo uwagi przeznaczam na wspieranie par, szczególnie w sytuacji wahania się co do przyszłości związku (gdy jedna z osób lub obie myślą o rozstaniu). Korzystam w tym zakresie z doświadczeń i mądrości amerykańskich terapeutów specjalizujących się w tej tematyce. Od kilku lat uczę się Relational Life Therapy (podejścia do terapii par Terry’ego Real’a), myślenia terapeutycznego Esther Perel oraz Williama Doherty’ego (prowadzę konsultacje wg jego metodologii pracy z rozstającymi się małżeństwami tzw. rozważania na rozstaju). Szkolę się w podejściach uwzględniających psycholobiologiczne aspekty życia ze sobą w związku i rodzinie. 

Najczęściej współpracuję z osobami przeżywającymi kryzysy emocjonalne związane z ważnymi wydarzeniami życiowymi i odnajdywaniem się w roli rodzinnej i/ lub zawodowej. Bardzo bliska jest mi terapia koherencji, która opiera się o model transformacyjnej zmiany, bazując na łaczeniu doświadczeniowych metod terapeutycznych oraz neuronaukowych odkryć przydatnych w gabinecie psychologa. Jestem też trenerką FamilyLab Polska, które zajmuje się rozpowszechnianiem podejścia do rodzicielstwa Jespera Juula. 

Doświadczenie zawodowe jako psycholog zdobywałam w gabinetach prywatnych w Poznaniu, Pracowni Psychologii Klinicznej w Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz poznańskim oddziale Centrum Praw Kobiet. W Poznaniu pracuję w Dialogowni, gdzie prowadzę prywatne konsultacje dla osób dorosłych i par oraz współprowadzę warsztaty, najczęściej dla świeżo upieczonych rodziców oraz w zakresie usprawniania komunikacji. 


Ważne szkolenia: 

  • Szkolenia z Terapii koherencji  w Coherenece Therapy Institute oraz organizowane przez Wielkopolski Instytut Psychoterapii Ośrodek Psychoterapii dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin oraz Szkoleń Podyplomowych
  • The Mehrit Centre Foundations Program for Self-Reg - certyfikowany kurs z metody samoregulacji dr Stuarta Shankera (tzw. Self-Reg)
  • Logoterapia V. E. Frankla (Specjalizacja: Psychoterapia Integralna i Noo-psychoterapia) prowadzone przez Institute of Biofeedback and Noo-psychosomatic
  • Teoria Poliwagalna dla praktyków Somatic Experiencing (SE) w Instytucie Poliwagalnym
  • Discernment counselling  w The Doherty Relationship Institute – protokół pracy z ambiwalentnym nastawieniem co do związku w parze
  • Terapia skoncentrowana na emocjach (Emotion-Focused Therapy Level 1) prowadzony przez Kurta Rendersa w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie
  • Relational Life Therapy, Terry Real - Level 1, 2 oraz kursy tematyczne (np. Working with men - o pracy terapeutycznej z mężczyznami w terapii par; Rekonsolidacja pamięci w terapii par)
  • Szkolenie certyfikacyjne dla trenerów Familylab w Polsce prowadzone przez Familylab Polska
  • Szkolenia dla młodych profesjonalistów w Instytucie Pomocy Profesjonalnej w Poznaniu:
    • Historie, które leczą. Metafora i rytuał w pracy terapeutycznej
    • Dotkliwa nieobecność. Praca terapeutyczna z żałobą i stratą
    • Wspieranie pacjentów z doświadczeniami nadużycia seksualnego.
    • Choroby psychosomatyczne w podejściu systemowym
    • W poszukiwaniu miłości – podstawy pracy z parą w nurcie terapii skoncentrowanej na emocjach
    • Moc relacji w psychoterapii
  • Kurs terapii par w Instytucie Pomocy Profesjonalnej w Poznaniu
  • Podejście uważności (mindfulness) z elementami podejścia współczucia (compassion) w praktyce terapeutycznej
  • Szkolenie „Dialog motywujący” Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju osobistego MOC Poznania
  • Kurs pierwszego stopnia Racjonalnej Terapii Zachowania w Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu